1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Onikişubat’taki 4 adet GES ihalesi 11 Ocak’ta yapılacak

Onikişubat’taki 4 adet GES ihalesi 11 Ocak’ta yapılacak

Kahramanmaraş ili Onikişubat Belediyesine ait 4 ayrı lokasyonda gelir paylaşımı modeliyle 10 yıllık işletme hakkı vermek üzere, GES kurulacak.

Onikişubat’taki 4 adet GES ihalesi 11 Ocak’ta yapılacak

Enerji Günlüğü - Kahramanmaraş ili Onikişubat Belediyesine ait 4 ayrı lokasyonda gelir paylaşımı modeliyle 10 yıllık işletme hakkı vermek üzere, GES kurulacak.

Kahramanmaraş ilinin Onikişubat ilçesi Belediye Başkanlığı, Onikişubat Belediyesi Hizmet Binası, Avşar Mahallesinde bulunan Onikişubat Belediyesi Asfalt Şantiyesi, Expo 2023 alanında bulunan Nikah Sarayı ve Millet Bahçeleri olmak üzerine 4 farklı alanda Gelir Paylaşımı Modeli ile Güneş Enerjisinden Elektrik Üretim Santrali (GES) kurulumu; GES’lerin 10 yıl süreyle ve aylık gelirin asgari %8’inin Belediyeye bırakılması şartı ile işletilmesi ve 10 yıllık sürenin sonunda tesisin işler halde Belediyeye devredilmesi işleri için kapalı teklif usulüyle ihale yapacak. 

GES’lerin kurulumu için 21 Aralık 2022 günü bir ihale planlanmış; 36.796.824,41 lira da tahmini inşaat maliyeti belirlenmişti. Bu defa ihaleyle ilgili herhangi bir tahmini inşaat maliyeti ile geçici teminat bildirilmedi. 

İhale 11 Ocak 2023 günü saat 14.20’de; Belediye Encümeni huzurunda yapılacak. 

İhale evrakı, Onikişubat Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden, mesai saatleri içinde ve 200 lira karşılığında satın alınabilecek.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler