1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Petrol Ofisi siber güvenliğini arttırıyor

Petrol Ofisi siber güvenliğini arttırıyor

Petrol Ofisi, entegre Güvenli SD-WAN ve FortiGate yeni nesil güvenlik duvarının gelişmiş tehdit korumasını sunan Fortinet'in SD-Branch çözümünü kullanmaya başladı. 

Petrol Ofisi siber güvenliğini arttırıyor

Enerji Günlüğü - Petrol Ofisi, entegre Güvenli SD-WAN ve FortiGate yeni nesil güvenlik duvarının gelişmiş tehdit korumasını sunan Fortinet'in SD-Branch çözümünü kullanmaya başladı. 

Petrol Ofisi, istasyonlarının dijital dönüşümü projesi kapsamında siber güvenliğini Fortinet’in çözümleri ile sağlıyor. Petrol Ofisi, kapsamlı bir deneme sürecinden sonra entegre Güvenli SD-WAN ve FortiGate yeni nesil güvenlik duvarının gelişmiş tehdit korumasını sunan Fortinet'in SD-Branch çözümünü kullanmaya başladı. Bu çözüm sayesinde her noktada ihtiyaç duyulan cihaz sayısı azaltılarak, hizmete alma süreci de önemli derecede kolaylaştırıldı. Fortinet çözümleri hizmete alınmasıyla birlikte, raporlanan problem sayılarında ve destek talep sayılarında azalma sağlandı.

VERİ KAYBI RİSKİ EN AZA İNİYOR

Petrol Ofisi CIO'su Handan Karakuş, “Fortinet'in Güvenli SD-WAN yapısına geçtikten sonra, kullandığımız kritik uygulamalarımızı sistemin otomatik olarak belirlediği en verimli ve stabil bağlantılarda veri kaybı riskini minimize edebiliyoruz. Aynı zamanda, tüm ağımızda verilerimizi en uç noktadan merkezimize güvenli ve yedekli bir şekilde taşıyabiliyoruz” dedi.

TÜM GÜVENLİK VE AĞ YAPILARI TEK BİR EKRANDA

Fortinet Bölge Direktörü Arzu Akkaya da, “Petrol Ofisi ile çok önemli bir projeye imza attık ve dijital dönüşüm yolculuklarında birlikte ilerlemekten memnuniyet duyuyoruz. Birbirleriyle tamamen entegre ürün ve hizmet ekosistemimiz sayesinde artık Petrol Ofisi'nin BT ekibi, tüm güvenlik ve ağ yapılarını tek bir ekrandan takip edebiliyor. Bu doğrultuda ürün ve hizmetimizle Petrol Ofisi ile iş birliği yapıyor olmaktan dolayı gururluyuz” açıklamasında bulundu.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler