1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. RK Shell&Turcas ve Trugo sözleşmesine muafiyet tanıdı

RK Shell&Turcas ve Trugo sözleşmesine muafiyet tanıdı

Shell&Turcas ile Trugo arasında imzalanan şarj ağı işbirliği sözleşmesi bireysel muafiyet aldı.

RK Shell&Turcas ve Trugo sözleşmesine muafiyet tanıdı

Enerji Günlüğü - Rekabet Kurulu, Shell&Turcas ile Trugo Akıllı Şarj AŞ arasında imzalanan şarj ağı işbirliği sözleşmesine bireysel muafiyet tanınmasına karar verdi. 

Rekabet Kurulu (RK), 23-60/1159-414 sayılı ve 21 Aralık 2023 tarihli kararıyla; Shell&Turcas Petrol AŞ ile Trugo Akıllı Şarj Çözümleri Sanayi ve Ticaret AŞ arasında imzalanan Şarj Ağı İşletmecileri Arasında Yapılacak İş Birliği Sözleşmesi ve Hizmet Tedariki Sözleşmesine bireysel muafiyet tanıdı. 

Kurul iki şirket arasında imzalanan sözleşmenin aşağıdaki şartları taşıdığını tespit ederek, 4054 Sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4’üncü maddesinde “Rekabeti Sınırlayıcı Anlaşma, Uyumlu Eylem ve Kararlar” başlığı altında getirilen kısıtlamalardan muaf tutulmasına karar verdi. 

  • Malların üretim veya dağıtımı ile hizmetlerin sunulmasında yeni gelişme ve iyileşmelerin ya da ekonomik veya teknik gelişmenin sağlanması
  • Tüketicinin sözleşmeden yarar sağlaması
  • İlgili piyasanın önemli bir bölümünde rekabetin ortadan kalkmaması
  • Rekabetin ekonomik ve teknik gelişme ile tüketici yararı amaçlarının elde edilmesi için zorunlu olandan fazla sınırlanmaması.
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler