1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Şarj ağı işletmecileri dernekleşti, başkan Murat Pınar

Şarj ağı işletmecileri dernekleşti, başkan Murat Pınar

Elektrikli araç şarj ağı işletmecileri dernekleşti, E-MOD Başkanlığı’nı Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO'su Murat Pınar üstlendi.

Şarj ağı işletmecileri dernekleşti, başkan Murat Pınar

Enerji Günlüğü - Emobilite şarj teknolojisinin geliştirilmesi için enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler tarafından Emobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) kuruldu. Dernek ülke çapında elektrikli araç kullanımının artırılmasına ve elektrikli araç şarj istasyon ağı ve alt yapısının, elektrikli araç şarj hizmetinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla yeni bir dernek kuruldu.

Elektrikli araç şarj istasyonu işletme ağı ve alt yapısının ve elektrikli araç şarj hizmetinin geliştirilmesini amaçlayan Emobilite Operatörleri Derneği (E-MOD) bu kapsamda iklim değişikliği ve hava kirliliği problemlerinin önüne geçilmesi, karbon salınımının azaltılması adına faaliyetler de yürütecek.

murat-pinar-enerjisa-enerji-ceo.jpgDerneğin ilk Yönetim Kurulu Başkanı Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar oldu. Başkan Yardımcılığı görevini Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak’ın yürüteceği E-MOD’un kurucu üyeleri arasında Zebra Elektronik A.Ş (Voltrun) şirketini temsilen Berkay Somalı ve EVS Elektrikli Şarj Sistemleri A.Ş. (Sharznet) şirketini temsilen Tamer Şengönül bulunuyor.

E-MOD Başkanı Murat Pınar “Ülkemizde emobilite ekosisteminin geliştirilmesi, sektörün hizmet standartlarının yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak adına çok önemli bir adım atarak sektör profesyonelleri olarak bir araya geldik ve Emobilite Operatörleri Derneği’ni hayata geçirdik. Ülkemizde emobilite sektörünün gelişimi sürdürülebilirlik, mega trendler ışığında ve tüm paydaşların etkin katılımıyla ivme kazanacaktır. Bu anlamda değerli üyelerimizin katkılarıyla derneğimizin etkili çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyorum” dedi.

sinan-ak-emod.JPGE-MOD Başkan Yardımcısı Sinan Ak da “Tüm dünyada elektrikli araç ekosistem yatırımlarının ivmelendiği tarihi bir dönüşüme tanıklık ettiğimiz bir dönemdeyiz. Başarılı bir dönüşüm ise çok paydaşlı yaklaşım ile gerçekleştirilebilir. Dernek olarak ortaya koyacağımız katma değer ve paydaş temelli iletişim yaklaşımı ile elektrikli araç ekosisteminin ülkemizde de gelişmesine ve dünya ülkeleri ile paralel büyümesine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi

E-MOD Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Şengönül de otomobil dünyasında 100 yıllık fosil yakıt dönemi biterken elektrikli araçlarla başlayan yeni çağda Türkiye’nin en önde gelen ülkeler arasında yer alması için dayanışma içinde çalışmak gerektiğini fade etti.

E-MOD Yönetim Kurulu Üyesi Berkay Somalı da “Emobilite operatörleri olarak, elektrikli araçların gelişimindeki en önemli faktör olan şarj ağı altyapısını dünya standartlarında ülkemizde oluşturmak için, dernek çatısı altında güç birliği yaptık. Lisans sahibi tüm şarj ağı işletmecisi şirketlerimizi katkıda bulunmaya davet ediyoruz” dedi. 

Enerji Günlüğü 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler