1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Shell Global Tedarik Zinciri'nde İK Türk kadından sorulacak

Shell Global Tedarik Zinciri'nde İK Türk kadından sorulacak

Shell’de üst düzey atama. Shell & Turcas’tan Eda Güzeldemir Demiray, Shell Global Tedarik Zinciri ve Satınalma İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirildi.

Shell Global Tedarik Zinciri'nde İK Türk kadından sorulacak

Enerji Günlüğü - Türkiye’de 100 yıldır faaliyet gösteren Shell, bir Türk yöneticiyi, global tedarik zincirinde üst düzey göreve atadı. Shell Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Eda Güzeldemir Demiray, Shell Global Tedarik Zinciri ve Satınalma İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine getirildi. Eda Güzeldemir Demiray, yeni göreviyle Shell’in global tedarik zinciri ve satınalma fonksiyonuna yönelik yenilikçi İnsan Kaynakları çalışmalarına liderlik edecek.

EDA GÜZELDEMİR DEMİRAY KİMDİR?

İnsan Kaynakları alanında 18 yıllık deneyime sahip olan Eda Güzeldemir Demiray, kariyerine 2004’te Eczacıbaşı Özgün Kimya’da başladı. 2006-2008 yılları arasında Eczacıbaşı Girişim Pazarlama’da, 2008-2011 yılları arasında Nokia Siemens Networks’de kariyerine devam eden Eda Güzeldemir Demiray, 2011 yılında Shell & Turcas’a İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak katıldı, ardından Shell Global İnsan Kaynaklarında Organizasyon Dizayn ve İş Değerlendirme Danışmanı olarak görev aldı. Eda Güzeldemir Demiray, yeni görevi öncesinde Shell Türkiye İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini üstleniyordu. YASED Nitelikli İstihdam Çalışma Grubu Başkanlığı ve Shell & Turcas AŞ İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiş olan Eda Güzeldemir Demiray, halen Shell Türkiye Emeklilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi.

LİSANSI BOĞAZİÇİ’NDEN MASTER ODTÜ’DEN

Boğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden 2002 yılında mezun olan Eda Güzeldemir Demiray, yüksek lisans eğitimini ise 2004 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi bölümünde tamamladı. Ayrıca, Uluslararası Koçluk Federasyonu’na (ICF) akredite Adler Koçluk Eğitimi ve Adler Practicum (Pratik Uygulama) eğitimlerini tamamlayan Eda Güzeldemir Demiray, ‘Adler Trained Coach’ unvanına sahiptir. 2016 yılından bu yana Özyeğin Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak ‘global organizasyonlarda çeşitlilik ve kapsayıcılık’ dersini veriyor.