1. HABERLER

  2. PETROL

  3. SOCAR İK Müdürü Mammadov en iyi 50'de

SOCAR İK Müdürü Mammadov en iyi 50'de

Enerji Günlüğü - SOCAR Türkiye İK Başkanı Dinar Mammadova Türkiye’nin en etkin 50 insan kaynakları  yöneticisinden biri seçildi. Türkiye’de...

SOCAR İK Müdürü Mammadov en iyi 50'de

Enerji Günlüğü - SOCAR Türkiye İK Başkanı Dinar Mammadova Türkiye’nin en etkin 50 insan kaynakları  yöneticisinden biri seçildi. 

Türkiye’de 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren SOCAR Türkiye, insan kaynakları çalışmalarıyla önemli bir listeye girme hakkı kazandı. SOCAR Türkiye İK Başkanı Dinar Mammadova, Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi” listesinde yer aldı. Mammadova, 15 Şubat’ta düzenlenen CHRO Summit 2018’de gerçekleştirilen törenle, ödülün sahibi oldu. 

Türkiye’de önde gelen 1.000 şirketin insan kaynakları yöneticileri arasında gerçekleştirilen araştırmada adayların İK başarı kriterlerindeki performansları, oluşturulan bir danışma kurulu tarafından incelendi. İnsan kaynağını, kurumun değerleriyle paralel olarak en etkin biçimde yöneten ve fark yaratan 50 insan kaynakları yöneticisi belirlendi. 

Dinar Mammadova’nın başkanlık yaptığı, ödülün kazanmasında önemli rol oynayan eğitim ve gelişimin grup şirketlerinde merkezileşerek kurgulanması projesi, grup bünyesindeki 4.000’den fazla çalışanı kapsıyor. Proje kapsamında temelleri atılan SOCAR Turkey Training Academy ile grup şirketleri arasında yaratılacak sinerjiden yüksek katma değer sağlanması hedefleniyor. 

Petkim, STAR Rafineri, Petlim Konteyner Terminali, Petkim Rüzgar Enerji Santrali ve SOCAR Dağıtım gibi akademi kapsamına giren SOCAR Türkiye iştiraklerinin insan kaynağının sektörel vizyonu, mesleki becerileri ve yetkinlikleri güçlendirilerek şirkete ve sektöre hizmet edilmesi amaçlanıyor. 

DİNAR MAMMADOVA KİMDİR?

1999’da Azerbaycan Devlet Petrol Akademisi Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri Bölümü’nden master derecesiyle mezun oldu. Ardından Georgia State Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finans MBA’i yaptı; Londra’da CIPD diploması aldı. İnsan kaynakları konusunda 20 yıldan fazla tecrübesi olan Mammadova, 2016 yılında SOCAR Türkiye’de CHRO olarak göreve başladı. Mammadova, grup şirketlerinin senkronizasyonu için başlatılan değişim sürecinde; birleştirici olma, farklılıklardan sinerji yaratma ve değişim isteği oluşturma konularında önemli roller üstlendi.