1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. SolarUp’a son başvuru tarihi 11 Nisan

SolarUp’a son başvuru tarihi 11 Nisan

Kalyon PV tarafından düzenlenen ve sürdürülebilir enerji sektöründe etki yaratabilecek projeleri desteklemeyi hedefleyen SolarUp Hızlandırma Programı’na başvurular açıldı. 

SolarUp’a son başvuru tarihi 11 Nisan

Enerji Günlüğü - Kalyon Holding iştiraklerinden, yenilenebilir enerji ve yenilebilir enerji teknolojileri üreticisi Kalyon PV, yalnızca paneli ve enerjiyi değil teknolojiyi de geliştiren bir üretim merkezi olma hedefiyle çalışıyor. Kalyon PV; yenilikçi teknolojileri hayata geçirmek ve ekosistemi desteklemek amacıyla Viveka iş birliğiyle ‘SolarUp Hızlandırma Programı’nı başlattı. Şirket, SolarUp ile yenilikçi teknoloji ve iş modellerini desteklerken yerli üretim gücünü de artırmayı hedefliyor.

SolarUp, 17 Mart’ta Ankara TEKMER’de düzenlenen ilk buluşmayla ekosistemle bir araya geldi. İkincisi 25 Mart’ta Maslak Kolektif House’da düzenlenen ve büyük bir ilgiyle karşılanan meetup ile İstanbul ekosistemiyle de buluşan SolarUp’a proje bazlı son başvuru tarihi ise 11 Nisan.

Kalyon PV tarafından düzenlenen SolarUp Hızlandırma Programı, sektör ayrımı yapmaksızın yenilenebilir enerji, yenilikçi malzemeler, dijital dönüşüm, üretim teknolojileri, geri dönüşüm teknolojileri, güneş enerjisi üretim teknolojileri, sürdürülebilirlik ve enerji alanındaki iş güvenliği konularında çalışan; yenilikçi teknoloji ürün veya prototipi olan ve Kalyon PV’nin de odak alanlarına çözümler geliştirebilecek katılımcılara yönelik olmasıyla dikkat çekiyor. 

Güneş paneli teknolojilerinin 4 farklı üretim aşamasında faaliyetlerini yürüten Kalyon PV, katılımcıların Sürdürülebilirlik, Güneş Enerjisi, Endüstri 4.0, Akıllı Makineler, Yeşil Teknolojiler, Dijital Dönüşüm ve Yenilikçi Malzemeler alanındaki ölçeklenebilir teknoloji çözümlerini SolarUp’a bekliyor.

Katılımcıların workshop, eğitimler ve 50 bin TL PoC bütçesi ile destekleneceği programa katılmak ve iş modelini; güneş paneli üretiminin 4 aşamasının da tek çatı altında toplandığı, dünyanın ilk ve tek üretim tesisinde ve Konya Karapınar Güneş Santrali’nde deneyimlemek için başvuru formuna link üzerinden ulaşılabiliyor. Projeyle ilgilenenler için bir de web sayfası bulunuyor. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler