1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. TEİAŞ Çanakkale ve İzmit'te denizaltına kablo döşetecek

TEİAŞ Çanakkale ve İzmit'te denizaltına kablo döşetecek

TEİAŞ, Çanakkale Boğaz Geçişi ile İzmit Körfez Geçişi Denizaltı Kablo Bağlantı İşlerini yaptırmak için ihale düzenledi. 

TEİAŞ Çanakkale ve İzmit'te denizaltına kablo döşetecek

Enerji Günlüğü - TEİAŞ, Çanakkale Boğaz Geçişi ile İzmit Körfez Geçişi Denizaltı Kablo Bağlantı İşlerini yaptırmak için ihale düzenledi. 

Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Genel Müdürlüğü, Dünya Bankası kredisiyle finanse edilen Yenilenebilir Enerji Entegrasyonu Projesi (REIP) Ek Finansmanı kapsamında hazırlanan 400 kV Çanakkale Boğaz (Lapseki 3-Sütlüce 3) Geçişi & İzmit Körfez (Hersek-Dilovası) Geçişi Denizaltı Kablo Bağlantı İşleri için ihale açtı. 

İhale 29 Eylül 2020 günü, saat 14.00’te Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ), Beyaz Salon, Nasuh Akar Mah., Türk Ocağı Cad., No:12, 4. Kat, T-BLOK, Çankaya, Ankara adresinde yapılacak. 

İhale konusu işler kapsamında; 400 kV Çanakkale Boğaz (Lapseki 3-Sütlüce 3) Geçişi (Lot 1) & İzmit Körfez (Hersek-Dilovası) Geçişi ve bağlantılı Kara Kabloları (Lot 2) Denizaltı Kablo Bağlantı İşleri için Malların Temini (400 kV çapraz-bağlı polietilen (XLPE) izoleli güç kabloları ve aksesuarları, fiber optik kablolar ve aksesuarları), testi, nakliyesi, teslimi, gümrükteki gerekli hizmetler ve sahadaki depolama, mühendislik ve projelendirme hizmetleri, kurulumun tamamlanması, konstrüksiyon, tesis/yapım, süpervizyon, inşaat işleri, devreye alma, saha testleri ve garanti süresinin bitiminden sonra, 5 yıllık tamir işleri de dahil olmak üzere, istenen çalışma koşullarında teslim edilmesi gerekiyor. 

İhaleye katılmak isteyenler, 9.000 lira veya 1.500 dolar şartname bedeli yatıracaklar. 

Teklifler en geç 29 Eylül 2020 tarihinde saat 14.00’e kadar ihalenin yapılacağı adrese teslime dilecek. 

İstekliler tekliflerini 1.000.000 euro veya muadili serbest döviz kuru değerinde geçici teminatla birlikte teslim edecekler. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler