1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. HİDRO

  4. Topçam HES'in devrine rekabet izni

Topçam HES'in devrine rekabet izni

Ordu’daki 61,35 MW’lık  Topçam Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme kapsamında devrine rekabet izni verildi.

Topçam HES'in devrine rekabet izni

Enerji Günlüğü - Ordu’daki 61,35 MW’lık  Topçam Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilme kapsamında devrine rekabet izni verildi.

Rekabet Kurulu (RK), Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait, Topçam Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların ‘İşletme Hakkının Verilmesi’ yöntemi ile özelleştirilmesi ile ilgili olarak, teklif sahipleri Bilgin Güç Santralleri Enerji Üretim AŞ ve Nokta Yatırım Holding AŞ’nin her biri açısından gerçekleştirilecek devralma işlemine izin verdi. 

Ordu’nun Mesudiye ilçesi sınırları içinde, Melet Irmağı üzerinde bulunan Topçam Barajı ve Hidroelektrik Santrali’nin (HES) temeli Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından 1997 yılında atılmıştı. 2014 yılında tamamlanan ancak  su sızıntısı nedeniyle üretime geçemeyen 3 üniteli Hidroelektrik Santral (HES) 2016 yılı Aralık ayında elektrik üretmeye başlamıştı.

İlgili Haberler