1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Total Oil Türkiye ve M Oil’in OYAK’a devri rekabet incelemesinde

Total Oil Türkiye ve M Oil’in OYAK’a devri rekabet incelemesinde

Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvurdu.

Total Oil Türkiye ve M Oil’in OYAK’a devri rekabet incelemesinde

Enerji Günlüğü - Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, TOTAL Oil Türkiye ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvurdu.

Ordu Yardımlaşma Kurumu OYAK, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yaptığını duyurdu. Konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Mevcut faaliyet alanları dışında yeni fırsatları titizlikle değerlendiren ve yatırım yaptığı sektörlerde hızla ilerleyen OYAK, Güzel Enerji (TOTAL Oil Türkiye) ve M Oil’i Demirören Holding’den devralmak üzere Rekabet Kurulu’na başvuru yapmıştır. Türkiye’nin en büyük mesleki emeklilik fonu OYAK, faaliyette olduğu sektörlerle entegre büyüyebilecek alanlarda konumlanma politikası doğrultusunda, Güzel Enerji ve M Oil’in ticari karlılığını, rekabetçi gücünü ve yarattığı katma değeri daha da artıracak olup sürdürülebilir büyüme adımları atmaya devam etmektedir” denildi.

MİLANGAZ’IN SATIN ALIMI İÇİN GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR

Açıklamada, enerji sektöründeki dönüşüm ve potansiyel öngörüsüyle tüpgaz, otogaz, dökmegaz pazarı şirketi Milangaz’ı satın almak amacıyla Demirören Holding ile görüşmelere devam edildiği kaydedilerek, “OYAK, 30’un üzerinde ana sektörü doğrudan etkileyen ve yaklaşık 150 bin kişiye doğrudan istihdam sağlayan akaryakıt ve otogaz sektörünün büyük oyuncularından biri olmayı hedeflemektedir. Üyelerine ayrıcalıklı ve avantajı hizmet sunma vizyonuyla hareket eden OYAK, üyelerinin birikimlerini verimli yatırımlarla değerlendirmeye, ülkemizin büyüme ve istihdam yaratma hedeflerine ortak olmaya devam edecektir” ifadesi kullanıldı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler