Ulusoy Elektrik Eaton Capital’e hisse devri için Rekabet Kurumu’na başvurdu

Enerji Günlüğü – Ulusoy Elektrik, %82,275 hissesinin İrlandalı Eaton Capital şirketine satışıyla ilgili Rekabet Kurumu onayı için başvuru yaptı. Ulusoy...

Ulusoy Elektrik Eaton Capital’e hisse devri için Rekabet Kurumu’na başvurdu

Enerji Günlüğü – Ulusoy Elektrik, %82,275 hissesinin İrlandalı Eaton Capital şirketine satışıyla ilgili Rekabet Kurumu onayı için başvuru yaptı. 

Ulusoy Elektrik İmalat Taahhüt ve Ticaret AŞ’nin hakim ortakları, ödenmiş sermayenin %82,275’ine tekabül eden paylarını İrlandalı Eaton Corporation plc iştiraki olan Eaton Capital Unlimited Company adlı şirkete satma kararı almış; Eaton Capital ile gerekli görüşmeler de tamamlanarak sözleşme imzalanmıştı. Şirket bu işlemle ilgili gereken yasal iznin alınması için Rekabet Kurumu’na başvuru yaptı. 

8.000.000 adet A grubu pay ve 57.820.008 adet B grubu paydan oluşan satışa konu paylar hakim ortakların şirkette sahip olduğu payların tümünü teşkil ediyor. Dolayısıyla işlemin tamamlanması ile birlikte hakim ortakların şirkette herhangi bir payı kalmayacak.

ULUSOY ELEKTRİK’İN HAKİM ORTAKLARI PAYLARINI İRLANDALI EATON CAPİTAL’A SATIYOR

ULUSOY ELEKTRİK-EATON CORP HİSSE DEVİR GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

ULUSOY ELEKTRİK’İN EATON CAPİTAL’E HİSSE DEVRETMESİNE İZİN ÇIKTI

Bu haber toplam 2176 defa okunmuştur

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, doğru imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.
İlgili Haberler