1. HABERLER

  2. ETKİNLİKLER

  3. YEVDES’in enerji verimliliği eğitimleri Eylül’de başlıyor

YEVDES’in enerji verimliliği eğitimleri Eylül’de başlıyor

YEVDES Kapsamında Ankara’da 800 belediye ve üniversite personeline verilecek eğitim Eylül ayı itibariyle başlıyor. 

YEVDES’in enerji verimliliği eğitimleri Eylül’de başlıyor

 

Enerji Günlüğü - YEVDES Kapsamında Ankara’da 800 belediye ve üniversite personeline verilecek eğitim Eylül ayı itibariyle başlıyor. 

AB etkin kaynak kullanımı ilkeleri doğrultusunda, enerji verimliliğini ve yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemeyi amaçlayan Belediyeler ve Üniversiteler için Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Teknik Destek Projesi (YEVDES) kapsamında 25 Kasım 2019 – 27 Aralık 2019 tarihleri arasında basvuru.yevdes.org adresi üzerinden erişime açılan Çevrimiçi Başvuru Aracı vasıtasıyla yapılan başvurular sonucunda Ankara’da düzenlenecek eğitimlere katılacak 800 kişi belirlendi. Belediye ve üniversitelerin ilgili departmanlarında görevli teknik ve idari personelin alacağı eğitim 2020 yılının Eylül ayında başlayacak.

Eğitim programı kapsamında enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji uygulamaları ve yatırımları ele alınacak. Eğitimler her biri en fazla 25 kişiden oluşan sınıflarda düzenlenecek. 8 hafta boyunca her hafta 25 kişilik 4 eğitim grubuna 7 gün boyunca eğitim verilecek. Katılımcıların yol, konaklama ve yemek giderleri proje bütçesinden karşılanacak.

EĞİTİMDE 3 FARKLI MÜFREDAT BELİRLENDİ

Ankara’da bulunan tesis ve binalara yapılacak saha ziyaretleri ile desteklenecek eğitim programı kapsamında, farkı hedef grup ihtiyaçlarına göre üç farklı müfredat belirlendi. Enerji Verimliliği müfredatında toplam 42 saat, Yenilenebilir Enerji müfredatında toplam 44 saat ve Ortak Konular müfredatında toplam 112 saat eğitim verilecek. Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Ar-Ge uygulamaları başlığı altında üniversitelerin akademik personeline verilecek eğitimde ise toplam 56 saat ders verilecek. 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler