1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Yılın En İyi Enerji Yöneticisi Yetik Mert

Yılın En İyi Enerji Yöneticisi Yetik Mert

Enerji Günlüğü - All Energy Turkey organizasyonu çerçevesinde Yılın En İyi Enerji Yöneticisi Ödülü, Enerjisa CEO'su Yetik Kadri Mert'e verildi.  Küresel...

Yılın En İyi Enerji Yöneticisi Yetik Mert
Enerji Günlüğü - All Energy Turkey organizasyonu çerçevesinde Yılın En İyi Enerji Yöneticisi Ödülü, Enerjisa CEO'su Yetik Kadri Mert'e verildi. 
 
Küresel düzeyde en saygın iş organizasyonlarından biri olan EUROFORUM’un düzenlediği All Energy Turkey ödüllerinde enerji alanında “Yılın En İyi Enerji Yöneticisi” ödülünü Enerjisa CEO’su Yetik Kadri Mert kazandı. 
 
Sektörde öncü olan özel ve sivil toplum kuruluşlarının liderlerinin bulunduğu, hem ulusal hem de uluslararası üst düzey yöneticilerin de yer aldığı jüri; şirket performansı, başarıları ve hayata geçirdiği önemli projeleri değerlendirmesi sonucu Enerjisa CEO’su Yetik Kadri Mert’e bu ödülü verdi. 
 
En başarılı enerji şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin aday gösterildiği bu ödülü kazanmasında, Yetik K. Mert’in tecrübesini vizyoner bakışı ile harmanlayarak, başarı kültürünün şirketindeki tüm çalışanlar tarafından benimsenmesini sağlaması, öne çıkan yönetimsel yetkinlikler oldu. 
 
12 Eylül 2013 tarihinde düzenlenen All Energy Turkey etkinliğinde ödülünü alan Enerjisa CEO’su Yetik K. Mert "Öncelikle bu saygıdeğer ödülü bana ve şirketime layık gören tüm değerli juri üyelerine teşekkür ederim. Bizler, Enerjisa’da başarıların ancak en iyi insan kaynağı ile kazanıldığına inanıyoruz. Dolayısıyla, bu ödülü yalnızca benim değil tüm Enerjisalıların emeği ile aldığımıza inanıyorum. Büyük Enerjisa takımının gerçekleştirdiği, sektör içinde uygulaması ile fark yaratan iki projemizle çok yakın bir zamanda Sürdürülebilir Kalkınma Derneği tarafından Sosyal ve Ekonomik İnovasyon kategorilerinde birincilik ödülü aldık. Bu prestijli ödüllerle Enerjisa’yı sürekli ileri taşıyan, yetenek ve deneyimleriyle geleceği yaratan büyük Enerjisa takımına sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Enerjisa yetkilileri, Sabancı Holding ve E.ON ortaklığında sektördeki güçlü ve bölgesel bir güç olmayı hedeflediklerini belirterek, Şirket'in Türkiye elektrik ve doğal gaz sektörlerinin her anlamda sürdürülebilirliğine katkıda bulunmaya devam edeceğini söyledi. 
 
DENEYİMLİ YÖNETİCİ YETİK MERT 
Enerjisa CEO'su Yetik Mert, Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Makine Mühendisi olarak mezun olduktan sonra ABD’de Fairleigh Dickinson Üniversitesi’nde Finans alanında MBA derecesi aldı. 
 
Yetik Kadri Mert, profesyonel kariyerine çeşitli Orta Doğu ülkelerinde büyük ölçekli inşaat projelerinde başladı. Sümertaş Şirketler Grubu’nda kariyerine devam eden Mert, burada son olarak Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Mert, ABD’de 1989-1995 arasında Ortech, 1995 de Türkiye’ye döndükten sonra sırasıyla Çamsan AŞ ve Çelik Halat AŞ’ de Genel Müdürlük yaptı. 
 
2003 yılında Sabancı Grubu’na Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Daire Başkanı olarak katılan Mert, kariyerine Enerjisa’da Genel Müdür olarak devam etti. Enerjisa kariyerine 1997’de 1 yıl ara verdikten sonra 2008 yılında Başkent EDAŞ’a CEO olarak katılarak devam eden Mert, 2011 yılında ise Enerjisa’ya CEO olarak atandı. 
 
Önceki ve Sonraki Haberler