1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Yingli Solar, 2014 Dünya Kupası`na ana sponsor oldu

Yingli Solar, 2014 Dünya Kupası`na ana sponsor oldu

Enerji Günlüğü - Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası'nın ana sponsorlarından biri oldu. Dünyaca ünlü Maracana Stadı çatısına monte edilen bin...

Yingli Solar, 2014 Dünya Kupası`na ana sponsor oldu

Enerji Günlüğü - Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası'nın ana sponsorlarından biri oldu. Dünyaca ünlü Maracana Stadı çatısına monte edilen bin 556 adet Yingli güneş paneliyle stad için elektrik enerjisi üretiliyor.

Güney Afrika 2010 Dünya Kupası’nın ana sponsoru olarak bir ilki gerçekleştirengüneş paneli üreticisi Yingli Solar, Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın da ana sponsorluğunu üstlendi. Yingli Solar, Brezilya’nın dünyaca ünlü Maracana Stadyumu çatısına bin 556 adet güneş paneli entegre ederek stadyum için elektrik üretiyor.

Yingli Solar Türkiye Ülke Müdürü Uğur Kılıç, Almanya Bundes Liga takımlarından Bayern Münih ile başlayan futbol alanındaki sponsorluk deneyimimizi Dünya Kupası ile devam ettirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti.

Uğur Kılıç, Dünya Kupası’nın tüm dünyanın gözünün futbolda olduğu bir dönemde Yingli Solar olarak tüm dünyada yenilenebilir enerjinin önemine, özellikle güneş enerjisinin dünya kaynaklarını tüketmeden temiz enerjiyi daha iyi kullanmak için ne kadar hayati bir öneme sahip olduğu mesajını vermek için önemli bir fırsat olduğunu sözlerine ekledi.

MARACANA STADI PROJESİ GURUR VERİYOR

Uğur Kılıç, Yingli Solar panellerinin kullanıldığı en önemli ve en yeni projenin Brezilya’daki dünyaca ünlü Maracana Stadyumu olduğunu aktararak, “FIFA 2014 Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan yaklaşık 80 bin seyirci kapasiteli stadın 2 bin 380 metrekarelik çatısına bin 556 adet YGE 60 Cell Serisi panel döşendi. Yingli Solar’ın gurur kaynağı olan proje kapsamında Maracana Stadyumu 390 kWp enerji üretimine sahip oldu. Böylece dünyanın gözlerinin futbola çevrildiği bir etkinlikte futbolseverlerde çevre ve güneş enerjisi ile ilgili bilgi ve farkındalık da yaratılmasını hedefliyoruz. Ayrıca stadyum içinde ve dışında yapacağımız etkinliklerle konuya ilginin artmasını sağlamak için çaba göstereceğiz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler