1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Zorlu Enerji sermaye yapısını güçlendiriyor

Zorlu Enerji sermaye yapısını güçlendiriyor

Zorlu Enerji, kayıtlı sermaye tavanını iki katına çıkararak sermaye yapısını güçlendirecek.

Zorlu Enerji sermaye yapısını güçlendiriyor

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, kayıtlı sermaye tavanını iki katına çıkararak sermaye yapısını güçlendirecek.

Zorlu Enerji sermaye yapısını güçlendirmek amacıyla, kayıtlı sermaye tavanını 3 milyar TL’den 6 milyar TL’ye yükseltmek için Yönetim Kurulu tavsiye kararı aldı.

Konu hakkında değerlendirmede bulunan Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak, “Sermaye piyasalarındaki değerimiz, şirketimizin gelecek hedeflerini gerçekleştirebilmesi için son derece önemli. Önümüzdeki dönemler için büyüme hedefimizin temelinde şirket değerimizi artırmak yer alıyor. Büyüme stratejimiz paralelinde, kayıtlı sermaye tavanımızı artırmak üzere Yönetim Kurulu tavsiye kararı kararı aldık. Bu sayede borç ve öz kaynak oranımızı iyileştirerek, güçlü yatırım planlarımızı hayata geçirmek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

“5 YILDA 5 MİLYAR TL DAHA YATIRIM HEDEFLİYORUZ”

Zorlu Enerji olarak, son 5 senede yaklaşık 5 Milyar TL yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Ak, “Trakya ve Gaziantep doğal gaz dağıtım ve Osmangazi elektrik dağıtım bölgelerimizin gelişim projeksiyonuna göre öngördüğümüz projeler, yurt içi ve yurt dışı santral yatırımlarımız ve Akıllı Çözümler iş birimi planlarımız için 2021 yılı da dahil olmak üzere önümüzdeki 5 yılda yaklaşık 5 Milyar TL daha yatırım yapmayı hedefliyoruz’’ ifadesini kullandı.

 

İlgili Haberler