1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Zorlu, Gökçedağ RES’te kapasite arttırdı

Zorlu, Gökçedağ RES’te kapasite arttırdı

Zorlu Enerji, 135 MW kurulu güce sahip Gökçedağ Rüzgâr Enerji Santrali’nin kurulu gücünü 15,6 MW’lık ek kapasite artışına imkan verecek şekilde 150,6 MW’a yükseltmek üzere üretim lisansını yeniledi.

Zorlu, Gökçedağ RES’te kapasite arttırdı

Enerji Günlüğü - Zorlu Enerji, 135 MW kurulu güce sahip Gökçedağ Rüzgâr Enerji Santrali’nin kurulu gücünü 15,6 MW’lık ek kapasite artışına imkan verecek şekilde 150,6 MW’a yükseltmek üzere üretim lisansını yeniledi.

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak yaptığı açıklamada enerji sektörüne öncülük etme hedefleri doğrultusunda yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırımlarına devam etkiklerini belirtti. Yenilenebilir enerji alanındaki yatırım stratejisini gelecek odaklı gelişim hedefleri doğrultusunda, değişen ihtiyaçları da göz önünde bulundurarak yeniden ele aldıklarını anlatan Sinan Ak, “Yatırımlarımızı daha ileriye taşımak için ilaveler yapıyoruz. Bu doğrultuda Gökçedağ Rüzgâr Enerji Santralimizin kapasitesinde 15,6 MW’lık bir artırım gerçekleştirmek üzere lisansımızı tadil ederek hedeflerimize doğru bir adım daha atmış olduk” dedi. 

sinan-ak-zorlu-enerji-ceo-dik.jpg

GÖKÇEDAĞ RES: YILDA 52 MİLYON KWH ELEKTRİK

Sinan Ak Zorlu Enerji olarak Türkiye’nin zengin yenilenebilir enerji kaynak çeşitliliğini, ileri teknoloji ve inovasyonla buluşturduklarını kaydetti. Sinan Ak, “Geleceğin enerji şirketi olma vizyonuyla çıktığımız yolda sürdürülebilir bir ekonomik büyüme modeli inşa edebilmek amacıyla jeotermal, güneş, rüzgâr ve elektrikli otomobil şarj istasyonu yatırımlarımıza devam ediyoruz” dedi. Sinan Ak, Gökçedağ Rüzgâr Enerji Santrali’nin kapasite artışı sonrasında yıllık 52 milyon kilovatsaatlik elektrik üretebileceğini kaydetti.

TOPLAM 17 ELEKTRİK SANTRALİ

Zorlu Enerji, elektrik ve buhar üretimi ile satışı, elektrik perakende satışı ve ticareti, doğal gaz dağıtımı ve ticareti, çatılar için güneş paneli üretimi, kurulumu ve ticareti, enerji santrallerinin projelendirme aşamasını da kapsayacak şekilde “anahtar teslim” inşası, enerji santrallerinin uzun sureli işletme, bakım ve onarımı faaliyetlerini yürütüyor. Zorlu Enerji’nin üretim portföyü, yurt içinde 7 hidroelektrik, 1 rüzgâr, 4 jeotermal ve 1 doğal gaz santralinden, yurt dışında ise Pakistan’daki 1 rüzgâr santrali ile İsrail’deki üç doğal gaz santralinden oluşuyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler