1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Akdeniz EDAŞ için 9 şirket başvurdu

Akdeniz EDAŞ için 9 şirket başvurdu

Enerji Günlüğü - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Akdeniz Elektrik Dağıtım hisselerinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde,...

Akdeniz EDAŞ için 9 şirket başvurdu

Enerji Günlüğü - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Akdeniz Elektrik Dağıtım hisselerinin blok satış yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesinde, dokuz yatırımcının ön yeterlilik için başvurduğunu açıkladı. ÖİB'den Cuma akşam saatlerinde yapılan açıklamada, son teklif verme tarihi 6 Kasım olarak belirlenen ihalede ön yeterlilik için başvuran yatırımcılar şöyle sıralandı:

1-Enerjisa Elektrik Dağıtım A.Ş.
2-Park Holding
3-Zorlu Holding
4-Cengiz-Kolin-Limak OGG
5-Alsim Alarko
6-Elsan-Tümaş-Karaçay OGG
7-Aksa Elektrik A.Ş.
8-İş-Kaya İnşaat Sanayi
9-Genpa Telekomünikasyon A.Ş.

Antalya, Burdur ve Isparta illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik'in yüzde 100 hissesinin özelleştirilmesi için Aralık 2010'da düzenlenen ilk ihalede, Park Holding 1.165 milyar dolar, Enerjisa 1.515 milyar ve EMKAT OGG 1.1 milyar dolar teklifte bulunmuştu. Her üç yatırımcının da teminat yükümlülüklerini yerine getirmemesi sebebiyle ihale iptal edildi. ÖİB, Akdeniz Elektrik'in yanı sıra, Gediz ve Boğaziçi Elektrik dağıtım şirketleri için Ağustos 2012'de yeniden ilana çıktı.

Önceki ve Sonraki Haberler