1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Aksa Doğalgaz dijitalleşme sürecinin ilk aşamasını tamamladı

Aksa Doğalgaz dijitalleşme sürecinin ilk aşamasını tamamladı

Aksa Doğalgaz, hizmet kalitesinin artırmak amacıyla dijitalleşme sürecine girmişti. Şirket dönüşüm sürecinin ilk etabını tamamladı.

Aksa Doğalgaz dijitalleşme sürecinin ilk aşamasını tamamladı

Enerji Günlüğü - Aksa Doğalgaz dijital dönüşüm sürecinde ilk aşamayı tamamladı. Aksa Doğalgaz veri sistemini ölçülebilir hale getirmek için SAP CRM/IS-U isimli entegre sistemini ve SAP ERP çözümlerini kullanacak.

Doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, tüm bölgelerinde başlattığı dijital dönüşüm sürecinin 1. etabını tamamlayan Aksa Doğalgaz’ın operasyonel uygulamaları tek sistem üzerinde birleşiyor. Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Gerçek zamanlı veri işlememizi sağlayacak ve tüm süreçlerimizi uçtan uca ölçülebilir hale getirecek olan entegre sistemimiz SAP CRM/IS-U ve tüm SAP ERP çözümleri sayesinde başta müşteri hizmetleri uygulamalarımız olmak üzere tüm adımlarımızı dünya standartlarının üzerine çıkarıyoruz” dedi.

Aksa Doğalgaz, dağıtım bölgelerindeki hizmet kalitesini yükseltebilmek için operasyonel uygulamalarını tek çatı altında bir araya getirmeye çalışıyor. SAP CRM/IS-U dijital dönüşüm sürecinin 1. etabının tamamlanmasıyla dağıtım sektörünün tüm süreçlerinde Aksa Doğalgaz; verinin girilmesi, işlenmesi, raporlanıp analiz edilmesi ve uçtan uca izlenebilmesinden saha iş gücü yönetimi gibi temel kaynak planlaması uygulamalarında dijitalleşecek.

HER LOKASYONDA AYNI STANDART HEDEFİ

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, her bir lokasyonda aynı standardı sağlamanın başarıya giden yol olduğunu belirtirken, dijitalleşme atılımıyla adımlarının daha da güçlendiğini söyledi. Arslan, “Dijital dönüşüm yatırımlarımızın ve bu alandaki yoğun çalışmalarımızın nihai amacı, tüm iş çıktılarında mükemmel müşteri deneyimini sağlayacak yüksek kalitede bir süreç organizasyonu inşa etmek” dedi.

VERİLERE EŞ ZAMANLI ERİŞİM İMKÂNI

Arslan, dağıtım şirketi ve müşterinin aynı veriye eş zamanlı ulaşarak süreç iyileştirmeleri konusunda daha hızlı ve interaktif bir iletişim sağlayacağını ifade ederek, “Aynı zamanda, bu dijitalleşme çalışmalarımızla süreçlerimizde gerçekleşen iyileştirmeler sonucunda daha doğa dostu bir işleyişe de sahip olduk. Eskiden kâğıt kullanılan pek çok süreç dijitalleşme çalışmalarımız kapsamında iyileştirilerek kâğıt kullanımı minimum seviyeye indi” diye konuştu.

DAĞITIM AĞINA 88 İLÇE DAHA EKLENECEK

27 şehir ve 255 ilçelik mevcut dağıtım ağına önümüzdeki birkaç yıl içinde 88 yeni ilçeyi daha ekleyeceklerini duyuran Arslan, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

“Gerçek zamanlı veri işlememizi sağlayacak ve tüm süreçlerimizi uçtan uca ölçülebilir hale getirecek olan entegre sistemimiz SAP CRM/IS-U ve tüm SAP ERP çözümleri sayesinde başta müşteri hizmetleri uygulamalarımız olmak üzere tüm adımlarımızı dünya standartlarının üzerine çıkarıyoruz. Aksa Doğalgaz olarak tek merkezden daha verimli faaliyetler gerçekleştiriyoruz”.

İlgili Haberler