1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Aksa Enerji Latin Amerika’ya yatırım hedefliyor

Aksa Enerji Latin Amerika’ya yatırım hedefliyor

Aksa Enerji CEO’su Cemil Kazancı, “Afrika’dan Asya’ya ve Latin Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyada yeni yatırım fırsatları gündemimizde” dedi.

Aksa Enerji Latin Amerika’ya yatırım hedefliyor

Enerji Günlüğü – Aksa Enerji CEO’su Cemil Kazancı, “Afrika’dan Asya’ya ve Latin Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyada yeni yatırım fırsatları gündemimizde” dedi.

Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Cemil Kazancı, Şirketin 2020 yılı finansal sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, Covid-19 salgını ekonomileri ve iş dünyasını olumsuz etkilese de yatırımlara ara vermeden devam ettiklerini belirtti. Özbekistan’da toplam 740 MW kurulu güce ulaşacak santralleri için anlaşmaları tamamladıklarını anlatan Kazancı, 2021 yılı başında Irak’a enerji ihraç etmeye başladıklarını da hatırlattı.

KONGO’DAN SONRA SIRA LATİN AMERİKA’DA

Aksa Enerji’nin Afrika kıtasındaki santral yatırımlarına devam edeceğini de belirten Cemil Kazancı, 2021 yılı içerisinde bu tesislere Kongo’deki santrali de ekleyeceklerini söyledi. Kazancı “Sürdürülebilir büyümemize uluslararası arenadaki yatırımlarımızla devam ediyoruz. Acil enerji ihtiyacı olan bölgeler her zaman önceliğimiz. Bu anlamda Afrika’dan Asya’ya ve Latin Amerika’ya kadar geniş bir coğrafyada yeni yatırım fırsatları gündemimizde” diye konuştu.

Etiketler : ,
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler