1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Alman şirketten hava kirliliğini azaltacak yeni ürün

Alman şirketten hava kirliliğini azaltacak yeni ürün

Alman Mann + Hummel Group, geliştirdiği yeni ürün ile şehirlerde havadaki ince toz ve azot dioksit (NO2) miktarını %30 oranında düşürüyor. 

Alman şirketten hava kirliliğini azaltacak yeni ürün

Enerji Günlüğü - Alman Mann + Hummel Group, geliştirdiği yeni ürün ile şehirlerde havadaki ince toz ve azot dioksit (NO2) miktarını %30 oranında düşürüyor. 

Sıvı ve hava filtre sistemleri, emme sistemleri ve termal yönetim bileşenleri geliştiricisi Almanya merkezli Mann + Hummel Group, şehirlerde yaşanan hava kirliliği sorununun çözümüne destek olacak yenilikçi bir ürün geliştirdi. Filter Cube ismi verilen bu ürün, yoğun trafik, kötü hava ve yüksek nüfusa sahip noktalara yerleştirilebiliyor. Filter Cube havadaki ince toz ve azot dioksit (NO2) miktarını %30 oranında düşürerek hava kalitesinin artmasına yardımcı oluyor.

SAATTE 14,500 M3 HAVA TEMİZLENEBİLİYOR

Üç tane küp şeklinde filtreleme cihazının üst üste konulması ile elde edilen bir sütun aracılığı ile saatte 14,500 m³ hava temizlenebiliyor. Filter Cube ürünü, ince tozun yüzde 80’inden fazlasını bağlayabiliyor ve Azot Dioksidi (NO2) emen ilave aktif karbon katmanları içeriyor. Yani her bir küp içerisindeki filtrasyon teknolojisi, ince toz tanelerini hapsettiği gibi NO2 seviyesini düşürerek insan sağlığına fayda sağlıyor. Ayrıca içerisindeki sensörleri ile bulut sistemine veri aktaran ve merkeze anlık rapor ulaştırabilen Filter Cube, mevcut hava durumu verilerini kaydedebiliyor.

SÜTUNLARIN MALİYETİ 21 BİN EURO

Üç küpten oluşan sütunların maliyeti bugün için 21.000 Euro ve üretimi yapılan Frankfurt ile hava kirliliği sorunu ile boğuşan Çin, Hindistan, Uzak Doğu şehirleri Şanghay, Delhi ve Bangalore’da kullanılmaya başlandı. Tek başına hava kirliliğine bir çözüm olması beklenmeyen ürün, çevre dostu çözümlerin bir tamamlayıcısı olmayı hedefliyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler