1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Almanya Hollanda’ya daha fazla yenilenebilir elektriği gönderecek

Almanya Hollanda’ya daha fazla yenilenebilir elektriği gönderecek

Enerji Günlüğü - Almanya ve Hollanda arasındaki elektrik iletim kapasitesini 750 MW'a kadar artıracak yeni bir bağlantı hattı devreye girdi.Almanya ve Hollanda...

Almanya Hollanda’ya daha fazla yenilenebilir elektriği gönderecek

Enerji Günlüğü - Almanya ve Hollanda arasındaki elektrik iletim kapasitesini 750 MW'a kadar artıracak yeni bir bağlantı hattı devreye girdi.

Almanya ve Hollanda arasındaki elektrik enterkonnekte bağlantısı hayata geçti. 25 Ağustos 2018 tarihinde devreye alınan yeni bağlantı hattı iki ülke arasındaki elektrik iletim kapasitesini 750 MW'a kadar artıracak.

Şebeke operatörleri TenneT ve Amprion, Kasım ayında çevrimiçi olarak planlanan ikinci bir enterkonnekte bağlantı hattının da bulunduğunu açıkladılar. Hollanda'nın Doetinchem kenti ile Almanya'daki Wesel kenti arasındaki 380kV hat, iletim kapasitesini 2 GW'a kadar artıracak. Böylece Almanya'dan Hollanda şebekesine daha fazla yenilenebilir enerjiye elektriği aktarılabilecek. 

Bu yıl  Almanya’dan şimdiden 12.7TWh elektrik ithal eden Hollanda, Almanya’da üretilen fazla yenilenebilir enerji elektriğinin en büyük alıcısı konumunda.

 
İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler