1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Ayedaş Anadolu Yakası’nda kışa hazırlanıyor

Ayedaş Anadolu Yakası’nda kışa hazırlanıyor

Ayedaş, Anadolu Yakası’ndaki bakım ve yatırım faaliyetlerine ek olarak kışın oluşabilecek olumsuzluklara karşı hazırlık yapıyor.

Ayedaş Anadolu Yakası’nda kışa hazırlanıyor

Enerji Günlüğü - Ayedaş, kış ayında oluşabilecek sorunlara yönelik Anadolu Yakası’ndaki 14 ilçede bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarına başladı.

Enerjisa Enerji’nin 3 elektrik dağıtım şirketinden biri olan Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (Ayedaş), İstanbul Anadolu Yakası’nda kesintisiz enerji için şehir merkezi dâhil 14 ilçenin farklı köy ve mahallelerinde 1193 personel, 341 araç ile şebekenin tamamını gözden geçirerek bakım, yenileme ve yatırım çalışmaları yapıyor. İl genelinde toplamda 982 milyon liraya ulaşan bütçeyle bakım çalışmalarını sürdüren Ayedaş, 60 adet dağıtım trafosu, 269 adet alçak gerilim dağıtım panosu ve 42 adet beton köşk tesis etti.

Ayedaş, yoğun kar veya fırtına gibi atmosfer kaynaklı afetlere karşı hazırladığı afet aksiyon planlarıyla oluşabilecek arızaların en kısa sürede giderilmesi için gerekli araç bakımlarını tamamladığını ve arıza onarımında ihtiyaç duyulabilecek teknik malzemeleri lojistik hizmet merkezlerinde depoladığını bildirdi.

ARAÇLARIN BAKIMLARI TAMAMLANDI, MALZEMELER DEPOLANDI

Şirket montajını gerçekleştirdiği 170 hücre, 857 adet direk ve 751 adet aydınlatma armatürüne ek olarak, 2701 adet bina, 222 adet direk üstü trafo, 2622 adet saha dağıtım kutusu ve 706 kilometre uzunluğundaki hattın bakımını tamamladı. Ayrıca şirket, 290 kilometre uzunluğunda yeraltı kablosu tesis ederek alternatif hatlarla elektrik kesintilerinin önüne geçmeyi hedefliyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler