1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. Borsa İstanbul’da gong, ÇATES için çaldı

Borsa İstanbul’da gong, ÇATES için çaldı

Türkiye’nin ilk ve tek yerli taş kömürü santrali Çatalağzı Termik Santrali, 7 Aralık’ta gerçekleştirilen gong töreni sonrası Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul’da gong, ÇATES için çaldı

Enerji Günlüğü - Çatalağzı Termik Santrali - ÇATES gong töreni, Borsa İstanbul'un ev sahipliğinde; Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, ÇATES Genel Müdürü Hamdi Alp ve Konsorsiyum Lideri İnfo Yatırım Genel Müdürü Tarkan Akgül ile birlikte Borsa İstanbul yöneticileri ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 7 Aralık’ta gerçekleştirilen tören sonrası şirket, Borsa İstanbul’da “CATES” koduyla işlem görmeye başladı.

HALKA ARZA YOĞUN KATILIM

Ürettiği kesintisiz elektrik ile Türkiye’nin artan enerji ihtiyacının karşılanmasına katkı sunan ÇATES’in halka arzına, yoğun katılım oldu. Yurt içi bireysel yatırımcılar tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılar tahsisat tutarının yaklaşık 10,5 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılar tahsisat tutarının 2,3 katı, Grup çalışanları tahsisat tutarının yaklaşık 1 katı olmak üzere toplamda 3,7 kat fazla talep geldi. 33.050.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda, halka arz büyüklüğü 1.888.807.500 TL olarak gerçekleşti.

“ÇALIŞMALARIMIZA KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

Gong töreninde, ÇATES halka arzının başarısına değinen ÇATES Genel Müdürü Hamdi Alp, süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bugün gerçekleştirdiğimiz gong töreni ile ÇATES’in tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Artık, sorumluluklarımız çok daha büyük; motivasyonumuz ise çok yüksek.  Halka arz bizim için şirketimizin gücünü ve potansiyelini, ülkemizin geleceğine değer katma ortak hedefi doğrultusunda, yatırımcılarımız ile paylaşmayı ifade ediyor. ÇATES olarak, ülkemizin ekonomik kalkınmasına fayda sunmak için kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler