1. HABERLER

  2. KÖMÜR

  3. ÇATES’in halka arzına yoğun katılım

ÇATES’in halka arzına yoğun katılım

Türkiye’nin ilk ve tek yerli taş kömürü santrali Çatalağzı Termik Santrali’nin halka arzına, planlananın 3.7 katı talep gerçekleşti.

ÇATES’in halka arzına yoğun katılım

Enerji Günlüğü - Çatalağzı Termik Santrali’nin halka arzı kapsamında 30 Kasım-1 Aralık 2023 tarihlerinde gerçekleşen talep toplamaya, yoğun katılım sağlandı. 

Zonguldak'ta bulunan Çatalağzı Termik Santrali’nin (ÇATES) halka arzına, yoğun talep geldi. Yurt içi bireysel yatırımcılar tahsisat tutarının yaklaşık 2 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılar tahsisat tutarının yaklaşık 10,5 katı, yurt dışı kurumsal yatırımcılar tahsisat tutarının 2,3 katı, Grup çalışanları tahsisat tutarının yaklaşık 1 katı olmak üzere toplamda, planlanandan 3,7 kat fazla talep geldi.

Talep toplama sonuçlarına göre; şirketin nominal payları 57,15 TL fiyattan halka arz edilerek; 33.050.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda, halka arz büyüklüğü 1.888.807.500 TL olarak gerçekleşti.

PAYDAŞLARA TEŞEKKÜR

Halka arz sonuçları ile ilgili değerlendirmede bulunan ÇATES Genel Müdürü Hamdi Alp, “ÇATES’in, ülkemiz için ürettiği değeri, halka arz sayesinde yatırımcılarımız ile paylaşacağımız için heyecanlı ve mutluyuz. ÇATES’e gelen bu yoğun talebin ardından, yatırımcılarımızdan aldığımız güç ve güvenle; bugüne kadar ülkemize ve sektörümüze sunduğumuz katkıları daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle; başta şirketimizin bugününe ve geleceğine güvenen yatırımcılarımız olmak üzere tüm paydaşlarımıza, halka arza liderlik eden İnfo Yatırım ile birlikte görev alan aracı kurumlara ve tabii ki ÇATES’e gönül vererek, işine dört elle sarılan mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum” dedi.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler