1. HABERLER

  2. PETROL

  3. BP’den ambulanslara ücretsiz yakıt desteği

BP’den ambulanslara ücretsiz yakıt desteği

BP Türkiye, Covid-19 ile mücadeleye destek amacıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara 1 milyon lira değerinde akaryakıt bağışladı.

BP’den ambulanslara ücretsiz yakıt desteği

Enerji Günlüğü - BP Türkiye, Covid-19 ile mücadeleye destek amacıyla İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara 1 milyon lira değerinde akaryakıt bağışladı.

Koronavirüsün (Covid-19) etkileri dünyanın her yerini etkilerken BP Türkiye, salgınla mücadeleye enerji desteği sunacak. BP Türkiye, hayat kurtaran çalışmalara destek olmak amacıyla, İstanbul’da hizmet veren İl Sağlık Müdürlüğü ambulanslarına akaryakıt bağışlıyor.

NİSAN BOYUNCA 1 MİLYON LİRALIK YAKIT

BP Türkiye Ülke Başkanı Joe Murphy “Önümüzdeki ay boyunca İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait ambulanslara BP istasyonlarımızda ücretsiz akaryakıt desteği vererek küçük bir katkıda bulunmak istiyoruz” dedi. BP Türkiye’nin bağışının, Nisan ayı boyunca 1 milyon TL değerinde akaryakıt teminini kapsayacağı belirtildi.

İNGİLTERE’DE DE 2 MİLYON DOLAR BAĞIŞ

BP, İngiltere’de de benzer bir inisiyatifle acil servis araçlarına ücretsiz akaryakıt temin ederken BP Vakfı da DSÖ’nün Covid-19 Dayanışma Müdahale Fonu’na iki milyon dolar bağışladı. Fon, dünya çapında sağlık ekipmanı ve hayati yardım desteği sağlıyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler