1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Deprem bölgesinde önlisans başvuru teminatları ertelendi

Deprem bölgesinde önlisans başvuru teminatları ertelendi

Deprem bölgesindeki depolamalı elektrik üretim tesisi önlisans başvurularında teminat sunma süresi uzatıldı; eksik evrak tamamlama süreleri de OHAL sonunda devam etmek üzere donduruldu.

Deprem bölgesinde önlisans başvuru teminatları ertelendi

Enerji Günlüğü - Deprem bölgesindeki depolamalı elektrik üretim tesisi önlisans başvurularında teminat sunma süresi uzatıldı; eksik evrak tamamlama süreleri de OHAL sonunda devam etmek üzere donduruldu. 

Depremden etkilenen Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Malatya illeri için 06 Şubat 2023 tarihinden itibaren ilan edilen olağanüstü hal (OHAL) uygulaması boyunca; depolamalı önlisans başvurularına ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna (EPDK) sunulması gereken teminatlara ilişkin süreler, OHAL süresince uzatıldı. 

EPDK’nın 11646 sayılı ve 09 Şubat 2023 tarihli kararı uyarınca; depolamalı elektrik üretim tesisi kurmak amacıyla yapılan önlisans başvuruları kapsamında eksik evrakların tamamlanmasıyla ilgili olarak başlatılan süreçler de OHAL uygulaması boyunca durduruldu. Bu süreçler, OHAL uygulaması sona erdikten sonra, 06 Şubat 2023 tarihi itibarıyla kalan süre dikkate alınarak kaldığı yerden devam ettirilecek.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler