1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Dikili’ye doğalgaz 2 ay sonra ulaşacak

Dikili’ye doğalgaz 2 ay sonra ulaşacak

İzmirgaz, Dikili ve Beydağ ilçelerine doğalgaz ulaştırmak üzere boru hattı döşeme faaliyetlerine başladı. İki ilçeye 2 ay sonra gaz ulaşması bekleniyor.

Dikili’ye doğalgaz 2 ay sonra ulaşacak

Enerji Günlüğü - İzmirgaz, Dikili ve Beydağ ilçelerine doğalgaz ulaştırmak üzere boru hattı döşeme faaliyetlerine başladı.

İzmir ve ilçelerinde doğalgaz dağıtım hizmetleri sunan İzmir Doğalgaz Dağıtım AŞ, gaz ulaştırılan ilçelere yenilerini aklamaya hazırlanıyor. Şirket Dikili ve Beydağ ilçelerine doğalgaz ulaştırmak amacıyla ilk kazmanın vurulduğunu duyurdu.

İzmirGaz Genel Müdürü Ahmet Yetik, “Dikili ve Beydağ’a değer kazandıracak olan doğalgazı bölge sakinlerimizin heyecanla beklediğini biliyorum. Kurumlarımızın ve vatandaşlarımızın anlayış ve desteği bu yıl ki yatırımlarımızı kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

DOĞALGAZ 2 AY SONRA BEYDAĞ VE DİKİLİ'DE

Ahmet Yetik, çalışmalarını iki ayda tamamlayarak Dikili ve Beydağ’a gaz arzını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Yetik “Ekiplerimiz Dikili ve Beydağ’da hane hane dolaşarak vatandaşlarımıza bundan sonraki süreçte neler yapmaları gerektiğini anlatacak. Abonelik ve tesisat dönüşüm işlemlerini tamamlayan sakinlerimiz ağustos ayı itibariyle doğalgazı sıcak su, mutfak ve ısınma amaçlı olarak birlikte ya da ayrı ayrı kullanabilecekler” diye konuştu.

GAZ ULAŞAN İLÇE SAYISI 28’E ÇIKIYOR

Lisans sınırları içerisinde bulunan 26 ilçede; ucuz, temiz, konforlu enerji doğalgazın dağıtım ve işletmem faaliyetlerini sürdüren İzmir Doğalgaz, Dikili ve Beydağ ile birlikte bu sayıyı 28’e çıkarıyor. Dikili’de, Gazipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilecek altyapı çalışmaları kapsamında bir bölge regülatörü, 161 metre çelik hat, 12 bin 924 metre polietilen ana hat ve 4 bin 750 metre servis hattı imalatı yapılacak. Gerçekleşecek yatırımlarla yaklaşık 3 bin 500 potansiyel haneye ulaşılacak. Beydağ’da ise Atatürk ve Cumhuriyet Mahalleleri’nde yapılacak çalışmalarda bir bölge regülatörüyle birlikte 437 metre çelik hat, 3 bin 396 metre polietilen ana hat ve 2 bin 58 metre servis hattı imalatı gerçekleştirilerek, yaklaşık 744 potansiyel haneye ulaşılacak.

YENİ ABONE OLACAKLARA UYARI

Ahmet Yetik, yeni doğalgaz abonesi olacak vatandaşları, tesisat dönüşüm işlemleri konusunda uyarırken şunları söyledi:

“Doğalgaz iç tesisat dönüşüm işlemleri can ve mal güvenliği açısından mevcut yönetmeliklere uygun olarak, mühendislerin kontrolünde hazırlanan projeye göre uygun malzemelerle yapılmalı. Yetkili firma listesine kurumumuzun web sitesinden ulaşılabilir. Yetkisiz firmalara yaptırılan doğalgaz iç tesisatları kaçak imalat olarak kabul edilerek, gaz arzı sağlanmayacaktır” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler