1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Enerjide değişim ve beklentiler ABD`de ele alınacak

Enerjide değişim ve beklentiler ABD`de ele alınacak

Enerji Günlüğü - IAEE 33. Kuzey Amerika Konferansı'nda enerji dünyasında yaşanan değişimler ve yeni döneme ilişkin beklentiler masaya yatırılacak.Uluslararası...

Enerjide değişim ve beklentiler ABD`de ele alınacak

Enerji Günlüğü - IAEE 33. Kuzey Amerika Konferansı'nda enerji dünyasında yaşanan değişimler ve yeni döneme ilişkin beklentiler masaya yatırılacak.

Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği’nin (IAEE) 33. Kuzey Amerika Konferansı ABD’nin Pittsburgh şehrinde gerçekleşiyor. Konferansta dünyanın değişen enerji ufku, geleceğe ilişkin beklentiler ve mevcut sorunlara çözüm önerileri ayrıntılı olarak görüşülecek.

ANA TEMA KAYAGAZI

Ana teması ‘kayagazı’ olarak belirlenen konferansta ayrıca kayagazının ekonomi, istihdam, ticaret ve hatta çevre üzerine olumlu etkilerinin anlaşılması ve kamu sağlığı ile güvenliği gözetilerek sürdürülebilir kılınması üzerinde de durulacak.

Bu önemli oturumda, Türkiye dahil ABD dışındaki önemli sahaların kayagazı potansiyellerini ortaya çıkaran Advanced Resources International şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Vello Kuuskraa, Marcellus Kayagazı Koalisyonunun Başkanı David Spigelmyer, RBN Energy Yönetim Kurulu Başkanı Rusty Braziel ve Benjamin Schlesinger&Associates Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin Schlesinger konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

ABD’deki kayagazı devriminin ortaya çıkardığı yeni enerji ufuk Pittsburgh’da tartışılırken bu durumun Avrupa kıtasına etkisi de Madrid’de düzenlenen Küresel Enerji Toplantısı’nda tartışılacak. 30 Ekim’de toplantının Açılış Oturumu’nda IAEE Başkanı, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu, Egeo Küresel Ekonomi ve Jeopolitika Merkezi (ESAD) Başkanı Javier Solana ile Avrupa Komisyonu'nun iklim ve enerjiden sorumlu üyesi Miguel Arias Cañete konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşacak.

Önceki ve Sonraki Haberler