1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Enerjisa teknoloji girişimlerine İVME kazandıracak

Enerjisa teknoloji girişimlerine İVME kazandıracak

Enerjisa Dağıtım Şirketleri yapay zeka ve veri analitiği ile nesnelerin interneti-IoT ve akıllı sistemler alanlarındaki teknoloji girişimlerini İVME desteğinden yararlanmaya çağırıyor.

Enerjisa teknoloji girişimlerine İVME kazandıracak

Enerji Günlüğü - Enerjisa Dağıtım Şirketleri yapay zeka ve veri analitiği ile nesnelerin interneti-IoT ve akıllı sistemler alanlarındaki teknoloji girişimlerini İVME desteğinden yararlanmaya çağırıyor.

Enerjisa Dağıtım Şirketleri Başkent EDAŞ, Toroslar EDAŞ ve AYEDAŞ tarafından hem sektörün güncel problemlerine, hem de değişim ve kriz zamanlarında hızlı çözüm bulma ve geleceğin fırsatlarını yakalama konularında destek vermek üzere kurgulanan IVME Hızlandırma Programı’nın yeni dönem başvuruları başlıyor. 7 Mayıs’a kadar sürecek başvuru süresince, Yapay Zeka ve Veri Analitiği, IoT ve Akıllı Sistemler ve ISG alanlarına yönelik çözüm üreten teknoloji girişimleri ve ekipleri katılabilecek.

ÜRÜN TEST ETME DESTEĞİ DE VAR

Dekarbonizasyon, dijitalleşme, merkezsizleşme gibi global ana trendlerin ışığında, enerji sektöründe etki yaratan girişimlerin arandığı program sayesinde ürün prototipini çıkartmış girişimlerin, ticarileşme ve ölçeklenme arasındaki eşiği atlamaları da desteklenerek, girişimci ekosisteminin gelişmesine de katkı sağlanacak. Proje kapsamında aynı zamanda POC (ürün test edilme) sürecinde girişimcilere finansal destek imkanı da sunulacak.

ENERJİSA ENERJİ EKOSİSTEMİNE KATLIIM İMKANI

İVME Programı’na kabul edilecek girişimler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin İnovasyon ve Ar-Ge imkanlarından yararlanma imkanına da sahip olacak. Uygun bulunan projeler Enerjisa Dağıtım Şirketleri’nin ulusal yatırım ekosistemine dahil edilecek. Böylece bu projeler Eurogia, Free Electrons ve InnoEnergy gibi uluslararası enerji sektörü bağlantılarından faydalanabilecek. Programın odak alanları ile ilgili ise proje dahilinde 3 ayrı webinarın düzenlenmesi planlanıyor. Webinar katılım linkleri ise Enerjisa sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler