1. HABERLER

  2. PETROL

  3. EPGİS: Plakasız araçlara akaryakıt satılabilecek

EPGİS: Plakasız araçlara akaryakıt satılabilecek

Enerji Günlüğü - Akaryakıt istasyonları, plakasız araç sahiplerine de ödeme kaydedici cihazlar aracılığıyla satış yapabilecek.Akaryakıt istasyonları,...

EPGİS: Plakasız araçlara akaryakıt satılabilecek

Enerji Günlüğü - Akaryakıt istasyonları, plakasız araç sahiplerine de ödeme kaydedici cihazlar aracılığıyla satış yapabilecek.

Akaryakıt istasyonları, güvenlik kaygıları nedeniyle ödeme kaydedici cihazlara plaka numarası dışında başka bir veri yazılamaması nedeniyle, büyük tarım makineleri, jeneratörler, orman işlerinde kullanılan araçlar, jet ski gibi deniz taşıtları, taş ocağı araçları ve buna benzer araçlara yaklaşık iki yıldır satış yapamıyordu.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) nezdinde yaptığı girişimler sonucunda istasyonların mağduriyeti çözüldü. GİB’in aldığı karar uyarınca,

Şahıslar için;

Plakası yoksa PLAKASIZ ifadesi yazılarak TC No ve İsim, Soyad yazılması, 

Şirketler için;

Plakası yoksa PLAKASIZ ifadesi yazılarak şirket unvanı (kısaltılarak) Vergi dairesi adı ve numarası bilgileri yazılarak satış mümkün kılındı.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, yaptığı açıklamada, “Sendika olarak sektörde kangren haline gelen bir sorunu daha hal etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı’na gösterdiği anlayış için teşekkür ediyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler