1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası’na çevreci sertifika

Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası’na çevreci sertifika

Türkiye'de LEED Sertifikası olan tek banka olan Garanti BBVA, Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası ile LEED’in Platinum Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası’na çevreci sertifika

Enerji Günlüğü - Türkiye'de LEED Sertifikası olan tek banka olan Garanti BBVA, Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası ile LEED’in Platinum Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Geleneksel yapılara göre daha sağlıklı, çevreci ve ekonomik olarak tasarruflu binaları tanımlayan sistem olan LEED Sertifikası’na sahip Türkiye’deki tek banka olan Garanti BBVA, buna bir yenisini daha ekledi. Garanti BBVA Genel Müdürlük Binası, LEED sertifikalardan en yüksek derece olan Platinum Sertifikası’nı almaya hak kazandı.

Türkiye, LEED sertifikasyonunda 2018 yılı itibariyle Çin, Kanada, Hindistan, Brezilya ve Kore’nin ardından 6. Sırada yer alıyor. Yine Dünya LEED sıralamasında da ilk 10 ülke içinde bulunuyor. Mevcut binalar dışında Yeni Binalar kategorisinde ise Türkiye’de 16 adet Platin Sertifikalı yapı var. Garanti BBVA Kızılay Şubesi de bu kategoride bulunan tek banka binası. Garanti BBVA’nın Yeni Binalar kategorsinde yer alan LEED Sertifikalı diğer binaları ise şöyle; Garanti BBVA Pendik Teknoloji Merkezi (LEED Gold), Garanti BBVA Sivas Çağrı Merkezi (LEED Gold) ve Garanti BBVA Karşıyaka İzmir Binası (LEED Gold).

Önceki ve Sonraki Haberler