1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Gazprom: Türkiye ile enerji projeleri etkilenmeyecek

Gazprom: Türkiye ile enerji projeleri etkilenmeyecek

Enerji Günlüğü -Gazprom Başkanı Aleksey Miller, siyasi fikir ayrılıklarının Rusya ve Türkiye'nin enerji alanındaki projelerini etkilemeyeceğini söyledi.Gazprom...

Gazprom: Türkiye ile enerji projeleri etkilenmeyecek

Enerji Günlüğü -Gazprom Başkanı Aleksey Miller, siyasi fikir ayrılıklarının Rusya ve Türkiye'nin enerji alanındaki projelerini etkilemeyeceğini söyledi.

Gazprom Başkanı Aleksey Miller Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklada, siyasi fikir ayrılıklarının Rusya ve Türkiye'nin enerji alanındaki projelerini etkilemeyeceğini, tarafların imzalanan kontratlar çerçevesinde çalıştıklarını belirtti.

TÜRK AKIMI ÇOK KISA BİR ZAMANDA GERÇEKLEŞEBİLİR

Türk Akımı'nın 940 kilometrelik uzunluğunun 660 kilometresinin eski Güney Akımı projesi olduğunu ve bu projenin tüm ön hazırlığının yapıldığını ve bu nedenle projenin çok kısa bir zamanda gerçekleşebileceğini belirten Miller,"Türk partnerlerimizle şu anda geçerli olan kontratlarımız temelinde çalışıyoruz. Sene sonuna kadar Türkiye-Rusya Üst Düzey Stratejik İşbirliği Konseyi olacak ve bu yüzden Türk Akımı hükümetler arası ve devletler arası düzeyde görüşme maddesi olacak" dedi.

HERŞEY HÜKÜMETLER ARASI SÖZLEŞMENİN İMZALANMASINA BAĞLI

Miller herşeyin hükümetler arası sözleşmenin imzalanmasına bağlı olduğunu vurgulayarak, "Projeye anlaşmanın tüm hukuki yükümlülükleri yerine getirildikten sonra başlayacağız. Bugün iki hattın inşa edilmesi ve boru hattının kapasitesinin 32 milyar metreküp olması gerektiğini düşünüyoruz. Boru hattının bir tanesi sadece Türk piyasasının tüketicileri için kullanılacak" dedi.