1. HABERLER

  2. PETROL

  3. Goldman Sachs petrol talebinde 2022’yi işaret ediyor

Goldman Sachs petrol talebinde 2022’yi işaret ediyor

Goldman Sachs, petrol talebinin 2022 yılına kadar koronavirüs salgını öncesi seviyeye dönmesini bekliyor.

Goldman Sachs petrol talebinde 2022’yi işaret ediyor

Enerji Günlüğü - Goldman Sachs, petrol talebinin 2022 yılına kadar koronavirüs salgını öncesi seviyeye dönmesini bekliyor.

ABD yatırım bankası Goldman Sachs, hükümetlerin ekonomilerinin iyileştirmek için altyapı harcamalarını artırmalarının ve insanların toplu taşıma yerine bireysel araçlarına yönelmelerinin global petrol talebinin 2022'de koronavirüs salgını öncesi seviyeye dönmesine yardım edeceğini öngördü. Bu yıl global petrol talebinin yüzde 8 azalacağını ve 2021 yılında talebin yüzde 6 toparlanacağını tahmin eden Goldman Sachs, salgın öncesi seviyeye tam toparlanmanın 2022'de gelmesini bekliyor. 

Goldman Sachs yaptığı açıklamada, "Petrol talebi hali hazırda toparlanmaya başladı. Toparlanmanın ilk hızı Çin ve Hindistan gibi ekonomilerde yukarı yönlü şaşırtıcı. Talep hala normal seviyenin altında. Haziran'da talebin geçen yılın yüzde 12 altında kaldığı tahmin ediliyor" ifadelerine yer verdi. 

Goldman Sachs, akaryakıt ürünleri arasında en hızlı toparlanmanın benzinde olacağını öngörürken, jet yakıtı talebinin düşük kalmaya devam edeceğini de vurguladı. 

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler