1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Karsan e-ATA HYDROGEN'i Hannover Fuarı’nda sergiledi

Karsan e-ATA HYDROGEN'i Hannover Fuarı’nda sergiledi

Karsan, hidrojen yakıtlı yeni aracını Almanya’daki IAA Transportation Fuarı’nda sergilediğini duyurdu.

Karsan e-ATA HYDROGEN'i Hannover Fuarı’nda sergiledi

Enerji Günlüğü - Karsan, hidrojen yakıtlı aracı e-ATA HYDROGEN’in lansmanını Almanya’da gerçekleştirdi. Araç IAA Transportation Fuarı’nda sergilendi.

Türkiye otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Karsan, Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenen IAA Transportation Fuarı’nda hidrojen yakıtlı aracını sergiledi. Böylece Karsan, elektrikli ve otonom ürünlerine hidrojen yakıtlı e-ATA HYDROGEN’i de ekleyerek sürdürülebilir ulaşım konusunda adım atmış oldu.

E-ATA HYDROGEN’in dünya lansmanını Almanya’da gerçekleştiren Karsan CEO’su Okan Baş, “Karsan olarak öncü rolümüzü bir kez daha gösterdik. Hidrojen yakıt teknolojisine adım atarak toplu ulaşımda yeni bir çağ başlatıyoruz. Son 5 yıl içinde 6 metre e-JEST, 8 metre elektrikli ve otonom e-ATAK ve 10-12-18 metre e-ATA’dan sonra şimdi de hidrojenli 12 metre e-ATA aracımızı devreye aldık. Bu anlamda yine öncü davranıp ürün gamımızı genişleterek sürdürülebilir ulaşım konusunda bir adım daha attık. “Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” vizyonumuz ile geleceğin elektrikli hidrojen yakıt hücreli aracımızı geliştirip, dünyaya tanıttık” diye konuştu.

Hafif ve ağır ticari araç üretimi yapan Karsan, Yeni araç modelini 19 Eylül 2022 tarihinde IAA Transportation Fuarı’nda sergileyerek hidrojen çağını da başlatmış oldu. Şirketin, yeni hidrojen yakıtlı araçla mobilite dünyasındaki rolünü farklı bir boyuta taşıması hedefleniyor.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler