1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Kirazlı ve Meryem RES'in türbin kurulumu tamam

Kirazlı ve Meryem RES'in türbin kurulumu tamam

Türkiye’de 53 MW üretim kapasiteli Kirazlı ve 32 MW üretim kapasiteli Meryem rüzgâr santrallerinin kurulum ve devreye alma süreçleri tamamlandı.

Kirazlı ve Meryem RES'in türbin kurulumu tamam

Enerji Günlüğü - Türkiye’de 53 MW üretim kapasiteli Kirazlı ve 32 MW üretim kapasiteli Meryem rüzgâr santrallerinin kurulum ve devreye alma süreçleri tamamlandı.

GE Yenilenebilir Enerji, Türkiye’de Türkerler İnşaat ve RT Enerji tarafından kurulan 53 MW üretim kapasiteli Kirazlı ve 32 MW üretim kapasiteli Meryem rüzgâr çiftliklerinin kurulum ve devreye alma süreçlerini tamamladığını duyurdu. 

RT Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Taş ve Türkerler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker birlikte yaptıkları ortak açıklamada, “RT-Türkerler ortak girişimi olarak GE’nin genel merkezi ve Türkiye ekibiyle birlikte yürüttüğümüz çalışmaların sonucunda ortaya çıkan sinerjiden şirketlerimiz adına mutluluk duyuyoruz. Bu sinerji sayesinde, Meryem ve Kirazlı rüzgar enerjisi santrallerini devreye alıyoruz. Diğer yandan, bu iki projeyi de içeren 158 MW’lık portföyümüzde tarife garantisine ek olarak yerli katkı teşviğinden yararlandık. GE bizim için bu anlamlı yolculukta sadece bir tedarikçi değil aynı zamanda bir çözüm ortağıdır” dedi.

 

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler