LG 2030’a kadar sıfır karbon hedefliyor

LG, güneş enerjisi ve teknoloji çözümlerini kullanarak 12 yıl içinde global faaliyetlerinin karbon emisyon oranını sıfırlayacak. 

LG 2030’a kadar sıfır karbon hedefliyor

Enerji Günlüğü - LG, güneş enerjisi ve teknoloji çözümlerini kullanarak 12 yıl içinde global faaliyetlerinin karbon emisyon oranını sıfırlayacak. 

LG Electronics (LG), sera gazı emisyonlarını ve karbon ayak izini düşürme amaçlı “Zero Carbon 2030” girişimini başlattı. LG, 2019 yılında, sürdürülebilir iş stratejisine paralel olarak çeşitli karbon azaltma ve yenilenebilir enerji insiyatifleri uygulayarak, küresel operasyonlarından kaynaklanan karbon salımlarını, 2017’ye göre yüzde 50 azaltacak. Bu, LG'nin karbon sıfırlama hedefine ulaşmasına ve karbon emisyonlarını, karbon salımı ile dengeleyerek sıfır karbon ayak izi elde etmesine yardımcı olacak.

KARBON EMİSYONU 960 BİN TONA İNECEK

LG, çeşitli stratejik inisiyatiflerle, küresel üretim tesislerinde karbon emisyonlarını 2017'de kaydedilen yaklaşık 2 milyon tondan 2030'un sonuna kadar 960 bin tona indirecek. LG, üretim sürecinde karbon emisyonlarının oluşumunu hafifleterek, sera gazını düşürmeyi hedefleyen yüksek verimli tesislerini ve teknolojilerini genişletmeyi amaçlıyor.

Bu çerçevede LG, güneş enerjisi ürünlerini kullanarak yenilenebilir enerji tesislerini genişletecek ve karbon emisyonlarını azaltmak için yüksek verimli soğutma grupları ile Enerji Yönetim Sistemleri (EMS) gibi kendi B2B teknoloji çözümlerini aktif olarak kullanacak.

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ MÜCADELESİNE BAĞLIYIZ

LG Electronics, Çevre Güvenliği Başkan Yardımcısı Lee Young-jae konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Küresel iklim değişikliği ile mücadeleye olan bağlılığımız değişmez. LG’nin, dünyadaki iş yerlerinde karbon salımlarını azaltma konusundaki ilerici adımları, uygulamaya koyduğu diğer UN CDM projeleri, şirketin çevresel sürdürülebilirlik liderliği konusundaki sarsılmaz taahhüdünün örnekleridir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler