1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. GÜNEŞ

  4. Mia’nın 2 dolaylı ortaklığı toplam 50MW depolamalı GES önlisansı istedi

Mia’nın 2 dolaylı ortaklığı toplam 50MW depolamalı GES önlisansı istedi

Mia Teknoloji’nin dolaylın ortaklıkları Diltekin Enerji ve Censan Enerji, toplam 50MWe GES ve 50MWe EDT için önlisans başvurusu yaptı.

Mia’nın 2 dolaylı ortaklığı toplam 50MW depolamalı GES önlisansı istedi

Enerji Günlüğü - Mia Teknoloji’nin dolaylın ortaklıkları Diltekin Enerji ve Censan Enerji, toplam 50MWe GES ve 50MWe EDT için önlisans başvurusu yaptı. 

Mia Teknoloji AŞ’nin [MIATK] bağlı ortaklığı Enerjey Enerji AŞ'nin %100 bağlı ortaklığı olan iki şirket; Elektrik Piyasasında Depolama Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında depolamalı elektrik üretim santrali projeleri için Güneş Enerjisi Santralleri (GES) ve bu santrallere bütünleşik elektrik depolama tesisleri (EDT) kurmak amacıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na (EPDK) önlisans başvuruları yaptı. 
  
Mia Teknoloji’den yapılan açıklamada, Enerjey iştirakleridnen Diltekin Enerji Üretim ve Ticaret AŞ; 40MWe GES+40MWh EDT; Censan Enerji Üretim ve Ticaret AŞ ise 10MWe GES+10MWh EDT için başvuru yaptılar. 

Açıklamada bugüne kadar gerçekleştirilen başvurularla birlikte MiaTeknoloji ve bağlı şirketlerinin toplam depolamalı elektrik üretim santrali projeleri için önlisans başvurularının toplam kapasitesi 95MWe (GES) ve 95MWh EDT seviyesine ulaştı.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler