1. HABERLER

  2. ELEKTRİK

  3. Sepaş kadınlar için harika işyerleri arasında

Sepaş kadınlar için harika işyerleri arasında

Sepaş Enerji, işe alım, kişisel gelişim ve terfi gibi süreçlerde fırsat eşitliği politikasını benimseyerek “Kadınlar için Harika İşyerleri” arasına girdi. 

Sepaş kadınlar için harika işyerleri arasında

Enerji Günlüğü - Sepaş Enerji, işe alım, kişisel gelişim ve terfi gibi süreçlerde fırsat eşitliği politikasını benimseyerek “Kadınlar için Harika İşyerleri” arasına girdi. 

Great Place to Work Enstitüsü (GPTW), Türkiye’de kadınlar için harika işyerlerini belirledi. Türkiye’de ilk kez yapılan “Best Workplaces for Women Turkey” araştırması kapsamında, GPTW sertifikası almaya hak kazanan ve en az yüzde 80 güven endeksine sahip 91 şirket değerlendirmeye alındı. Bin 500’den fazla kadın çalışanın katıldığı anket çalışmasıyla listeye giren 21 şirket belli olurken, Sepaş Enerji de ödülü kazananlar arasına adını yazdırdı.

Yüzde 85’lik güven endeksiyle GPTW sertifikası ve En İyi İşveren ödülüne sahip Sepaş Enerji, “Kadınlar için Türkiye’nin Harika İşyerleri” değerlendirmelerini de başarıyla geçerek enerji sektöründe ödüle layık görülen tek şirket oldu.

İNSAN KAYNAKLARINDA FIRSAT EŞİTLİĞİ POLİTİKASI

Sepaş Enerji Genel Müdürü Çağrı Poyraz, Sepaş Enerji’nin işe alım, kişisel gelişim ve terfi gibi süreçlerde fırsat eşitliği politikasını benimsediğini kaydetti. Poyraz, “Kadın çalışan sayımızı artırmak ve kadınlara geleneksel kalıpların dışında kariyer fırsatları sunabilmek, insan kaynakları stratejimizin önemli parçası. İstihdamdan terfi uygulamalarına kadar tüm süreçlerimizde kadın-erkek ayrımı olmadan eşitlik ve adalet ilkesine bağlıyız” dedi.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler