1. HABERLER

  2. PETROL

  3. TPAO Kırklareli ve Tekirdağ’da kamulaştırma istedi

TPAO Kırklareli ve Tekirdağ’da kamulaştırma istedi

TPAO, Kırklareli’ndeki Çeşmekolu 3 Kuyusu ile Tekirdağ’daki Güney Karaçalı 10 Kuyusu için kamulaştırma istedi.

TPAO Kırklareli ve Tekirdağ’da kamulaştırma istedi

Enerji Günlüğü - TPAO, Kırklareli’ndeki Çeşmekolu 3 Kuyusu ile Tekirdağ’daki Güney Karaçalı 10 Kuyusu için kamulaştırma istedi.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), Kırklareli ilinin Lüleburgaz ilçesine bağlı Hamitabat Köyü, Çiğdemtepe Mevkiinde, ARİ/TPO/K/1946 hak sıra numaralı petrol işletme ruhsat sahasında açılan Çeşmekolu 3 Kuyusu lokasyon sahası için gerekli olan ancak arazi sahiplerinin rayiç bedelin üzewrinde bedel talep etmesi nedeniyle satın alınması mümkün olmayan Çiğdemtepe’deki 532 numaralı parselin 13.425,19m2’lik kısmının mülkiyet şeklinde kamulaştırılması için Madwen ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne (MAPEG) başvuruda bulundu. 

Şirket, Tekirdağ’dakiş bir kuyusu için  de ayrı bir kamulaştırma başvurusu yaptı. Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesinde, ARİ/TPO/K/5214 hak sıra numaralı işletme ruhsatında açılan Güney Karaçalı 10 Kuyusu lokasyon sahası için gerekli olan ancak yine rayicin üzerinde bedel talep edilen; Velimeşe Mahallesi’ndeki 690 ada, 11 numaralı parselin 1.773,48m2’lik kısmı ile 690 ada, 14 numaralı parselin 13.352,64m2’lik kısmının mülkiyet şeklinde kamulaştırılması için başvuru yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler