1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Yeşil Ev Projesi, enerji verimliliğinde Türkiye’ye model olacak

Yeşil Ev Projesi, enerji verimliliğinde Türkiye’ye model olacak

Enerji Günlüğü - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi arasında protokolü imzalanan Yeşil Ev Projesi’nin temeli atıldı. Büyükşehir...

Yeşil Ev Projesi, enerji verimliliğinde Türkiye’ye model olacak

Enerji Günlüğü - Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi arasında protokolü imzalanan Yeşil Ev Projesi’nin temeli atıldı. Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep Üniversitesi’nin ortak projesi olan ve İpekyolu Kalkınma Ajansı Turizm Mali Destek Programı kapsamında projelendirilip kabul edilen Yeşil Ev Projesi yenilenebilir enerji kaynakları ve enerji verimliliği alanlarında Türkiye’de bir model oluşturuyor. Proje, Türkiye’de bir model oluşturmasının yanı sıra bölgede alternatif turizmin geliştirilmesine katkı sağlamak ve turizm alanında bölgenin ulusal, uluslararası faaliyetlerini desteklemeyi amaçlıyor.

Yeşil Ev Projesi hakkında çeşitli bilgiler veren İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Sezer Cihan, "Ekolojik Kent Projesi’nin model yapısını simgeleyen Yeşil Ev, 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı içerisinde konumlanıyor. Gaziantep tarihi kent merkezinin batısından başlayarak, Şehitkâmil ve Şahinbey ilçeleri ile sınırını oluşturan 100. Yıl Atatürk Kültür Parkı, kent için yalnızca park ve mesire yeri olmanın dışında sosyo-kültürel aktivitelere ev sahipliği yapan bir fonksiyona sahip. Alanın seçiminde ulaşım imkânının çok kolay olması, halkı bu binayla buluşturmak için özellikle tercih sebeplerinden biridir." dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler