1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye listesinde 44’üncü sırada 

Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye listesinde 44’üncü sırada 

Aksa Doğalgaz, Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin sıralandığı Fortune 500 Türkiye listesinde 44’üncü sırada yer aldı.

Aksa Doğalgaz, Fortune 500 Türkiye listesinde 44’üncü sırada 

Enerji Günlüğü -Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtım şirketi Aksa Doğalgaz, net satış, öz kaynak ve FAVÖK gibi ekonomik değerler dikkate alınarak belirlenen Fortune 500 Türkiye 2023 Araştırması’nda 44’üncü sırada konumlandı.

Sürdürülebilir büyüme stratejisiyle ilerleyen ve 2023 yılı cirosu 49,8 milyar TL olan Aksa Doğalgaz’ın geçen yıl yaptığı yatırım tutarı 5,7 milyar TL’ye ulaşırken, toplam yatırım tutarı 40 milyar TL seviyesine çıktı.

yasar-aslan-aksa.jpg

“ÜLKEMİZİN ENERJİ GÜVENLİĞİNE KATKIDA BULUNMAYI SÜRDÜRÜYORUZ”

Aksa Doğalgaz Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Arslan, “Geçtiğimiz yıl, şirketimizin sürdürülebilir büyüme stratejisinin temel taşlarını daha da güçlendirdik ve 6 bin kilometre yatırımımızla sektörümüz açısından dünyada bir ilke imza attık. Bugün 45 bin kilometreye aşan şebeke uzunluğumuzla abone sayımızı ve doğal gaz dağıtım hacmimizi önemli ölçüde artırarak ülkemizin enerji güvenliğine katkıda bulunmayı sürdürüyoruz" dedi.
Geleceği şekillendiren bir vizyonla hareket ederken faaliyet ve iş birlikleri ile Türkiye'nin yanı sıra uluslararası alanda da örnek olduklarını ifade eden Arslan şöyle dedi:

"Aksa Doğalgaz, Kazancı Holding’in yarım asrı aşan tecrübesi ve bilgi birikiminden güç alarak ilerlemeye devam eden çok güçlü bir şirket. 175 ofisimiz ve 4 bin 356 çalışanımızla, vatandaşlarımızı doğa dostu, ekonomik ve konfor sunan doğal gaz ile buluşturuyoruz. Önceliğimiz hiç şüphesiz, doğal gaz arzını tüm abonelerimize en yüksek müşteri memnuniyetiyle, kesintisiz ve güvenli bir biçimde sağlamaya devam etmek olacak. Bizleri bugünlere taşıyan çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve vatandaşlarımıza yürekten teşekkür ediyorum."