1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Amazon’dan iklim değişikliğiyle mücadeleye 2 milyar dolar fon

Amazon’dan iklim değişikliğiyle mücadeleye 2 milyar dolar fon

ABDli e-ticaret şirketi Amazon, iklim değişikliği etkilerini azaltacak teknolojiler geliştirmek için 2 milyar dolarlık fon oluşturacak.

Amazon’dan iklim değişikliğiyle mücadeleye 2 milyar dolar fon

Enerji Günlüğü - ABDli e-ticaret şirketi Amazon, iklim değişikliği etkilerini azaltacak teknolojiler geliştirmek için 2 milyar dolarlık fon oluşturacak.

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon.com, iklik değişikliği ile mücadele ve karbon salımlarının çevreye negatif etkilerini azaltmak için sürdürülebilir ve karbondan arındırma teknolojileri geliştirmek üzere 2 milyar dolar büyüklüğünde fon oluşturacak. Fon şirketin geçen Eylül ayında açıkladığı 2040 yılına kadar "net sıfır" karbon emisyonunu başarma iklim taahhüdünün bir parçası.

Şirket yaptığı açıklamada Climate Pledge Fun'un ulaşım ve lojistik, enerji üretimi, üretim ve gıda ve tarım da dahil olmak üzere birçok sektördeki şirketlere yatırım yapacağını bildirdi. Şirket ayrıca fonun bir başlangıç olduğunu belirterek fonun zaman içinde büyüyeceği sinyalini de verdi. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler