1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. Arda Batu TÜRKONFED Gn Sekreteri

Arda Batu TÜRKONFED Gn Sekreteri

Enerji Günlüğü - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu, Genel Sekreterliği'ne Arzu Turhan'ın yerine Arda Batu’ya getirildi.Türk...

Arda Batu TÜRKONFED Gn Sekreteri

Enerji Günlüğü - Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu, Genel Sekreterliği'ne Arzu Turhan'ın yerine Arda Batu’ya getirildi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Genel Sekreterlik görevine siyaset ve uluslararası ilişkiler uzmanı Arda Batu getirildi. Anadolu iş dünyasını tek çatı altında birleştirme hedefiyle kurulan TÜRKONFED’in Genel Sekreterliğini üstlenen Batu, daha önce StratejiCo isimli stratejik iletişim ve danışmanlık şirketinde yöneticiliğinin yanı sıra akademik ve sivil toplum çalışmalarında yer aldı.

Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler öğrenimi gören Arda Batu, stajını Avrupa Parlamentosu’nda tamamladı. 2004 yılında Marmara Üniversitesi Avrupa Topluluğu Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesini alan yeni genel sekreter, profesyonel hayatına 2003 yılında, halen doktora çalışmalarına devam ettiği Yeditepe Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olarak başladı. İş yaşamı süresince çeşitli danışmanlık kuruluşlarında görev yapan Batu, bugüne kadar gerek ARI Hareketi çatısı altında gerek münferit olarak Avrupa Birliği, NATO: Kamu Diplomasi Bölümü, Dünya Bankası, IRI, GMF gibi çeşitli kuruluşlar ile ortaklaşa proje tasarladı ve yönetti.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler