1. HABERLER

  2. YENİLENEBİLİR

  3. RÜZGAR

  4. Asia Global Enerji’den Mersin’e depolamalı RES

Asia Global Enerji’den Mersin’e depolamalı RES

Mersin il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve her biri 5 MW gücünde 10 adet rüzgar türbini kurulacak. 

Asia Global Enerji’den Mersin’e depolamalı RES

Enerji Günlüğü - Asia Global Enerji, 650 milyon TL yatırımla Mersin il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve Çamlıyayla Rüzgar Enerji Santrali (RES) kuracak.

Pekerler İnşaat ve Nesma Yapı ortaklığı olan Asia Global Enerji Yatırım Anonim Şirketi, altıncı depolamalı rüzgar enerji santralini Mersin’de kuracak. Şirket, Mersin’in Çamlıyayla ilçesi sınırları içerisinde, 50 MWe kurulu gücünde depolama tesisi ile birlikte Çamlıyayla Rüzgar Enerji Santrali (RES) kurmayı ve işletmeyi planlıyor. Projenin toplam değeri  650 milyon TL olarak hesaplanıyor. 

Proje kapsamında her biri 5 MW gücünde 10 adet rüzgar türbini ve santral sahasının 0.12 hektarlık kısmında 50 MWe gücünde enerji depolama tesisi kurulup işletilecek. Santralin yılda toplam175 milyon kWh elektrik üretmesi öngörülüyor. Üretilen elektrik Toroslar TM 154 kV’ye bağlanacak. 

ŞİRKET AYNI KAPASİTEDE 5 DEPOLAMALI RES DAHA KURACAK

Asia Global Enerji, aynı zamanda Karaman ve Antalya il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve Tufandağı Rüzgar Enerji Santrali (RES); Kırklareli il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve Karakos Rüzgar Enerji Santrali (RES); Karaman il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve Çoka Rüzgar Enerji Santrali (RES); Yozgat il sınırları içinde 50 MWe Enerji Depolama Tesisi ve Sorgun Rüzgar Enerji Santrali (RES) ve Muğla ili Menteşe ilçesi sınırları içinde 50 MW Enerji Depolama Tesisi ve Özlüce Rüzgar Enerji Santrali (RES) kuracak.

Enerji Günlüğü 

İlgili Haberler