1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Doğalgaz fiyatlarına yeni zam

Doğalgaz fiyatlarına yeni zam

BOTAŞ, elektrik üretim santralleri ile 300 bin metreküp üstü gaz tüketen sanayi abonelerine uygulanan doğalgaz fiyatlarını yüzde 15 yükseltti.

Doğalgaz fiyatlarına yeni zam

Enerji Günlüğü - BOTAŞ, elektrik üretim santralleri ile 300 bin metreküp üstü gaz tüketen sanayi abonelerine uygulanan doğalgaz fiyatlarını yüzde 15 yükseltti.  

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi BOTAŞ, Ekim 2021 döneminde uygulanacak doğalgaz satış tarifelerini belirledi ve açıkladı. Buna göre konut aboneleri ile 300 bin metreküpten az tüketen bonelere uygulanan gaz satış fiyatı değişmedi. 

GAZDAN ELEKTRİK ÜRETİMİ PAHALANDI 

BOTAŞ, doğalgaz çevrim santrallerine verdiği elektrik üretim amaçlı doğalgazın satış fiyatını yüzde 15 arttırdı. Elektrik üretimi amaçlı doğalgaz fiyatı 1 Eylül 2021 tarihinde de yüzde 15 arttırılmıştı. Böylece iki ayda doğalgaza yapılan zam oranı yüzde 32.25 oldu. 

SANAYİ GAZINA İKİ AYDA YÜZDE 32.25 ZAM

Son doğalgaz fiyat tarifesinden en çok etkilenecek kesim ise büyük ölçekli gaz tüketen sanayi işletmeleri oldu. 300 bin metreküpün üzerinde gaz tüketen sanayi abonelerine uygulanan gazın metreküp fiyatına yüzde 15 zam geldi. Böylece sanayi işletmelerinin doğalgaz birim maliyeti yüzde 32.25 oranında artış göstermiş oldu. 

Mehmet KARA - Enerji Günlüğü

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler