1. HABERLER

  2. KARİYER/ATAMA

  3. DSİ 98 mühendis alacak

DSİ 98 mühendis alacak

Enerji Günlüğü - Devlet Su İşleri (DSİ) Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendirmek üzere 98 adet mühendis alacak.DSİ'den alınan bilgiye göre, Kurum'un...

DSİ 98 mühendis alacak

Enerji Günlüğü - Devlet Su İşleri (DSİ) Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendirmek üzere 98 adet mühendis alacak.

DSİ'den alınan bilgiye göre, Kurum'un taşra teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere 98 adet mühendis alınacak.

Mühendis kadrosuna alınacak kişilerin belirlenmesinde KPSS sınav sonuçları ön kriter olacak. Buna göre adayların 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Bu şartları taşıyıp başvuranlar, 07 Eylül 2014 tarih ve 29112 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan DSİ Mühendislik Atama ve Sınav Yönetmeliği çerçevesinde yapılacak sözlü-uygulamalı sınava tabi tutulacak. Bu sınavlarda başarılı bulunanlar ilgili görevlere atanacak.

DSİ'de istihdam edilecek 98 isim arasına girmek isteyen adayların mezun olması gereken bölümler ise şöyle:

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Harita Mühendisliği,

Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği,

Geomatik Mühendisliği,

Jeoloji Mühendisliği,

Hidrojeoloji Mühendisliği,

Çevre Mühendisliği

Maden Mühendisliği

Makina Mühendisliği,

Ziraat Mühendisliği,

Biyosistem Mühendisliği,

Meteoroloji Mühendisliği

İnşaat Mühedisliği

SON BAŞVURU 6 ARALIK 2015

DSİ mühendislik kadroları için yapılacak sınava ilişkin başvurular 30 Kasım 2015 tarihinde başlayacak, 06 Aralık 2015 saat 24:00'te sona erecek. Başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının üç katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) sözlü-uygulamalı sınava girmeye hak kazanacak.

ADAYLAR 9 ARALIK'TA BELLİ OLACAK

Sözlü-uygulamalı sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 09 Aralık 2015 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecek. Adaylara bunun dışında yazılı bir bildirimde bulunulmayacak.

17 ARALIK 2015 KRİTİK TARİH

Sözlü-uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuruda bulunurken çıktısını aldıkları Devlet Su İşleri Sınav Başvuru Formunu imzalı olarak istenen diğer belgelerle birlikte en geç 17 Aralık 2015 tarihinde Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda olacak

şekilde posta ile (iadeli taahhütlü olarak) gönderecek veya Genel Müdürlük Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edecek.

...

Önceki ve Sonraki Haberler