1. HABERLER

  2. ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

  3. Eşarj'dan 20 dakikada şarj imkânı

Eşarj'dan 20 dakikada şarj imkânı

Elektrikli araç bataryasını 20 dakika içinde yüzde 80 şarj edebilen Türkiye’nin 360kW gücündeki en hızlı şarj istasyonu Eşarj tarafından kuruldu.

Eşarj'dan 20 dakikada şarj imkânı

Enerji Günülğü - 360 kW gücündeki Türkiye’nin en hızlı elektrikli araç şarj istasyonu Eşarj tarafından Ankara-Isparta yolu üzerine kuruldu.

Elektrik dağıtım, perakende satış ve müşteri çözümleri şirketi Enerjisa Enerji’nin iştiraki Eşarj, şarj istasyonları konusunda Türkiye’de yeni bir ilke imza attı. Araç bataryasını 20 dakikada doldurabilen şarj istasyonu, Eşarj tarafından kuruldu. Türkiye’de ilk ve en fazla hızlı şarj istasyonunu yöneten şirketi Eşarj’ın kurduğ bu istasyon, Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonu unvanına sahip.

Ankara-Isparta yolu Dumlupınar bulvarı üzerinde bulunan Taymek Unlu Mamüller dinlenme tesislerinde yer alan Eşarj yüksek hızlı (DC) şarj istasyonu ile araçlar yüzde 10 şarjdan yüzde 80 şarja ortalama 20 dakikada ulaşabiliyor. Eşarj mobil uygulamasında da görülebilen ve 360 kW gücünde en hızlı soket olan bu istasyon ile beraber Ankara’da 52. istasyona ulaşan Eşarj, 60'ın üzerinde şehirde; 400’den fazlası yüksek hızlı (DC) olmak üzere 600’ün üzerinde şarj istasyonları en iyi deneyimi sunmaya devam ediyor.

HEDEF 1000 ŞARJ İSTASYONU

Enerjisa Enerji CEO’su ve Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı Murat Pınar, elektrikli araç şarj istasyonu yatırımlarıyla müşterilerine en iyi ve en hızlı deneyimi yaşatmaya devam edeceklerini söyledi. Türkiye’nin ilk ve en fazla hızlı elektrikli araç şarj istasyon ağıyla kullanıcılara bugüne kadar yarım milyondan fazla şarjlanma deneyimi yaşattıklarını kaydeden Pınar “Elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonlarında geçirdikleri zamanın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle müşterilerimizin zamanlarını verimli kullanmalarına odaklanarak yatırımlarımızda yüksek hızlı (DC) şarj istasyonlarına ağırlık veriyoruz” dedi. Murat Pınar, Eşarj’ın 2023 sonuna kadar 81 ilde en az 1 yüksek hızlı (DC) olmak üzere toplam 1000 istasyon kurma hedefiyle yoluna devam ettiğini vurguladı. 

Türkiye’nin ilk şarj operatörü olan Eşarj, yenilebilir enerji sertifikası alan ilk şarj operatörü (IREC, YEK-G), ilk DC şarj istasyonu ve elektrikli araç markaları ile anlaşmalı ilk şarj operatörü unvanlarının yanına Türkiye’de 360kW gücündeki ilk ve en hızlı şarj istasyonunu da ekleyerek bir ilke daha imza atmış oldu.

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler