1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğal gaz arayacak

Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğal gaz arayacak

Enerji Günlüğü - Thrace Basin Natural Gas Co. Şirketi, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde bir adet sondaj kuyusu açarak doğal gaz arayacak.Kanadalı Valeura...

Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğal gaz arayacak

Enerji Günlüğü - Thrace Basin Natural Gas Co. Şirketi, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde bir adet sondaj kuyusu açarak doğal gaz arayacak.

Kanadalı Valeura Energy’nin bağlı ortaklığı olan Thrace Basin Natural Gas (Türkiye) Co. Türkiye Ankara Şubesi, Tekirdağ İli, Hayrabolu İlçesi, İlyas Mahallesinde ARİ/TGT-PIN-CBV/3659 nolu ruhsat alanı içerisinde doğalgaz aramayı planlıyor.

900 bin lira bedelli proje kapsamında 287 hektar alana sahip ruhsat sahasının 40.010,79 metrekarelik alanında 1 adet sondaj kuyusu açılacak. Toplam 127 gün sürmesi planlanan sondaj çalışmalarında 1300 metre kadar ilerlenecek. Kuyuda yeterli gaz emareleri görüldüğünde muhafaza boruları indirilerek çimentolama yapılacak. Çimento kuruduktan sonra uygun kuyu başı ekipmanı montajı yapılacak ve Kuyu Tamamlama ekibine saha teslim edilecek. Kuyuda yeterli gaz emaresi görülmezse Petrol Kanunu'na ve Çevre Kanun ve Yönetmeliklerine uygun şekilde kuyu kapatılarak lokasyon toplama işlemleri yapılacak.