1. HABERLER

  2. DOĞALGAZ

  3. Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğalgaz arayacak

Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğalgaz arayacak

Enerji Günlüğü - Kanadalı Thrace Basin Natural Gas Co. şirketi, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde iki adet sondaj kuyusu açarak doğalgaz arayacak.Kanadalı...

Kanadalı şirket Tekirdağ’da doğalgaz arayacak

Enerji Günlüğü - Kanadalı Thrace Basin Natural Gas Co. şirketi, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde iki adet sondaj kuyusu açarak doğalgaz arayacak.

Kanadalı Valeura Energy’nin bağlı ortaklığı olan Thrace Basin Natural Gas (Türkiye) Co. Türkiye Ankara Şubesi, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesine bağlı Dambaslar Mahallesi’nde bir noktada (kuyu-14) ve Çene Mahallesi’nde bir noktada (kuyu-15) olmak üzere iki adet sondaj kuyusu açarak doğalgaz arama çalışmaları yürütecek.

2 milyon 650 bin lira bedelli proje kapsamında kuyularda yeterli gaz emareleri görüldüğünde muhafaza boruları indirilerek çimentolama yapılacak. Çimento kuruduktan sonra uygun kuyu başı ekipmanı montajı yapılacak ve Kuyu Tamamlama ekibine saha teslim edilecek. Kuyuda yeterli gaz emaresi görülmezse Petrol Kanunu'na ve Çevre Kanun ve Yönetmeliklerine uygun şekilde kuyu kapatılarak lokasyon toplama işlemleri yapılacak. 

Toplam 150 gün sürmesi planlanan sondaj çalışmalarında 5000 metre kadar ilerlenecek.

Enerji Günlüğü

Önceki ve Sonraki Haberler