1. HABERLER

  2. SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

  3. Leyleklere Yeni Yuva projesi ADM Elektrik’e bir ödül daha getirdi

Leyleklere Yeni Yuva projesi ADM Elektrik’e bir ödül daha getirdi

ADM Elektrik, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Leyleklere Yeni Yuva Projesi ile Karasal Yaşam dalında Platin ödülü almaya hak kazandı.

Leyleklere Yeni Yuva projesi ADM Elektrik’e bir ödül daha getirdi

Enerji Günlüğü - ADM Elektrik, 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında verilen Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Leyleklere Yeni Yuva Projesi ile Karasal Yaşam dalında Platin ödülü almaya hak kazandı.

Aydın, Denizli ve Muğla illerinde enerji dağıtım hizmeti veren ADM Elektrik, “Değişimi Yönetmek - Belirsizlik Dönemlerinde Liderlik” temasıyla çevrimiçi düzenlen 12. Kurumsal Sosyal Sorumluluk Zirvesi kapsamında ödül aldı. Şirket, 11 yıldır sürdürdüğü Leyleklere Yeni Yuva projesi ile Sürdürülebilir Kalkınma Ödülleri’nde Karasal Yaşam kategorisinde platin ödülünü almaya hak kazandı. 

EGE’DE LEYLEKLERE GÜVENLİ YUVA

ADM Elektrik, bölgede yer alan 700 yuva ve her yıl ağırladığı 6.000 leylek ile doğa ve doğal yaşamın korunmasına katkı sağlıyor.  Elektrik direkleri üzerine yerleştirilen özel yaşam platformlarında misafir olan leylek nüfusunun sürdürülebilirliği, yuvalanmaları ve sayımları için Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Ekosistemi Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ve Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü ile iş birliği gerçekleştiriliyor.

PROJEYE BİR ÖDÜL DAHA

Projenin başladığı ilk yılında Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ (TEDAŞ) tarafından Halkla İlişkiler dalında “Özel Proje” ödülü alan Leyleklere Yeni Yuva projesi, 2012 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri etkinliğinde Yılın KSS projeleri arasında “Üçüncülük” ve “Örnek Çevre Stratejisi” ödüllerini aldı. 2013 yılında ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından diğer dağıtım şirketlerine örnek olarak gösterilen proje, bugün birçok dağıtım şirketinde uygulanmakta. 2015 yılında yine Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, KSS Pazaryeri etkinliğinde, “Sürdürülebilirlik” ödülü alan Leyleklere Yeni Yuva, Birleşmiş Milletler Kalkınma Hedefleri kategorilerinde yer alan Karasal Yaşam ödülüne layık görüldü. 

Önceki ve Sonraki Haberler